اخبار روزشمار کارگری هفته دوم هفتم تا یازدهم آذر ۱۳۹۳ برابر ۲۰۱۴ از مبارزات و مقاومت کارگران ایران

۱۲/۲۳/۹۳ ۶:۰۵ بعد از ظهر

حداقل حقوق سال ۹۴ کارمندان دولت از ۶۹۰ تا ۷۱۰ هزار تومان

corbis_52

برپایه گزارش خبرگزاری رسمی تسنیم در تاریخ ۷ آذر ۹۳ آمده است : در حالی نوبخت معاون برنامه ریزی رئیس جمهور از افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۹۴ به اندازه نرخ تورم خبر داد که با نگاهی به تورم موجود بر اساس آمار بانک مرکزی و مرکز آمار، حداقل حقوق سال آینده بین ۶۹۰ تا ۷۱۰ هزار تومان خواهد بود.

به گزارش ۷آذرتسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه اخیر هیات وزیران گفت: در سال ۹۴ حقوق کارکنان دولت به اندازه نرخ تورم افزایش می‌یابد.

افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۹۴ به اندازه نرخ تورم در حالی اعلام شد که در حال حاضر بانک مرکزی و مرکز آمار هر دو نرخ تورم را اعلام می کنند ولی بر اساس قانون جدید، منبع اصلی انتشار آمار تورم مرکز آمار ایران است و البته نوبخت سخنگوی دولت هم اخیراً برای اعلام نرخ تورم از گزارش مرکز آمار ایران استفاده می کند که همه این تفاسیر نشان می دهد، معیار دولت برای محاسبه میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۹۴ نرخ تورم مرکز آمار ایران خواهد بود.بررسی نرخ‌های اعلامی تورم از سوی مرکز آمار و بانک مرکزی نشان می دهد که نرخ مرکز آمار در سال جاری همواره کمتر از نرخ اعلامی بانک مرکزی بوده است.

روند نرخ تورم در سال جاری بر اساس گزارش مرکز آمار ایران کاهشی بوده به طوری که از ۳۰٫۲ درصد در فروردین سال جاری به ۱۷٫۸ درصد در آبان ماه امسال رسیده است. در صورتی که معیار دولت برای افزایش حقوق کارمندان دولت در روند بررسی بودجه ۹۴ آخرین تورم اعلام شده فعلی یعنی تورم آبان ماه باشد، حداقل حقوق کارمندان دولت از ۶۰۰ هزار تومان سال جاری به حداکثر ۷۱۰ هزار تومان خواهد رسید.این در حالی است که در سالهای گذشته دولت‌ها برای افزایش حقوق، تورم پایان سال را ملاک قرار می دادند که با این حساب چنانچه نرخ تورم روند کاهشی خود را مثل ماه‌های قبل ادامه دهد، احتمالا تورم سال ۹۳ به حدود ۱۵ درصد خواهد رسید که بدین ترتیب حداقل حقوق کارمندان دولت در سال ۹۴ به ۶۹۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

نرخ تورم سال ۹۲ بر اساس گزارش مرکز آمار ۳۲٫۱ درصد بود ولی دولت در سال ۹۳ حقوق کارمندان دولت را تنها ۲۰ درصد افزایش داد. نرخ تورم سال ۹۱ هم ۳۰٫۵ درصد اعلام شده بود ولی افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۹۲ حدود ۲۵ درصد بوده است.

بازرسی از همه کارگاه ها چندین سال زمان نیاز دارد – ۸۰۰بازرس برای بازرسی از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار کارگاه

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۷ آذر ۹۳ آمده است : مدیرکل بازرسی کار و و دبیر شورای عالی حفاظت فنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور با اشاره به وجود ۸۰۰ بازرس کار و بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار کارگاه، سالانه حدود ۴۰۰ هزار بازرسی از کارگاهها انجام می شود،گفت: با توجه به محدودیت نیروی انسانی، انجام بازرسی از همه کارگاه ها چندین سال زمان نیاز دارد.

majlis1

مربیان پیش دبستانی قربانیان سیاست‌های انقباضی دولت روحانی

محمد حبیبی

http://www.kanoonm.com/1567

برپایه مقاله منعکس شده در وبلاگ کانون مدافعان حقوق کارگر آمده است : براساس تجربیات و بررسی‌های روان شناختی و تربیتی، سال‌های اولیه زندگی کودکان نقش اساسی در رشد و پرورش آنان ایفا مینمایدچرا که هشتاد درصد شخصیت کودک ظرف شش سال اولیه حیات او شکل می‌گیرد. بر این اساس آموزش وپرورش دبستانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.آموزش وپرورش پیش از دبستان از طریق غنی‌سازی محیطی، کودکان را قادر می‌سازد که به کسب تجارب ادراکی و ذهنی جدیدی که احتمالا در محیط معمول خانواده برای آنان امکان‌پذیر نیست بپردازند. تحقیقات محققان نشان می‌دهد که کودکان محروم از آموزش پیش دبستانی از امکان سازگاری کمتری نسبت به سایر کودکان در مدرسه برخوردار بوده و احتمال شکست تحصیلی در آنها و نهایتا عدم موفقیت در دیگر مراحل زندگی در آنها بیشتر است. در نتیجه با توجه به اهمیت آموزش پیش دبستانی، تلاش‌های بسیاری از سوی دولت‌ها در بیشترکشورهای جهان صورت می‌گیرد که این آموزش‌ها به صورت رایگان در اختیار کودکان قرار بگیرد تا امکان دستیابی به فرصت‌های برابر در آینده برای همگان فراهم شود. (۱) این درحالی است که در کشور ما توجه به آموزش پیش دبستانی از سوی دولت روندی نزولی داشته است. به خصوص در دو سال اخیر که به جای حمایت از آموزش پیش دبستانی، اقدامات بازدارنده دولت به کاهش تعداد کودکان پیش دبستانی منجر شده است. به طوری که جمعیت کودکان پیش دبستانی از ۵۰ درصد در سال ۹۰ به ده در صد درسال ۹۳ کاهش داشته است. (۲)

یکی از مهم‌ترین اقدامات بازدارنده دولت روحانی در دوسال اخیر که در کاهش چشمگیر کودکان پیش‌دبستانی موثر بوده، ممانعت از اجرای مصوبه قانونی مجلس و جلوگیری از استخدام مربیان پیش دبستانی است. مربیانی که در سال‌های گذشته نقش مهمی در توسعه آموزش پیش دبستانی و بهینه‌سازی آموزش ابتدایی داشته و با وجود تجربیات فراوان با تصمیم غیرقانونی دولت روحانی عملا در حال حذف از چرخه آموزش کشور می‌باشند. حذف این گروه از معلمان از چرخه آموزشی صرفا محدود به مربیان پیش‌دبستانی نیست و نشانه‌هایی وجود دارد که به نظر می‌رسد این اقدام بخشی از یک سیاست کلانی است که دولت روحانی در روند آموزشی کشور در پیش گرفته که اصطلاحا می‌توان آن را سیاست‌های انقباضی نام‌گذاری کرد. سیاست‌هایی که به نظر می‌رسد دولت تدبیر و امید در پی‌گیری آنها نه توجهی به تذکرات قانونی نمایندگان دارد و نه اهمیتی به اعتراضات و تجمعات صنفی مربیان پیش دبستانی می‌دهد. قبل از پرداختن به این نشانه‌ها لازم است روشن کنیم که اعتراضات مربیان پیش دبستانی در چه بستری شکل گرفت و چگونه به اینجا رسید. در سال ۱۳۷۹ وزارت آموزش و پرورش دولت وقت، تصمیم بر توسعه آموزش پیش دبستانی گرفت. بر این اساس بخشی از فضای برخی از مدارس شهری برای آموزش پیش دبستانی در نظر گرفته شد و مربیانی برای آموزش به صورت قراردادی و موقت استخدام شدند و تلاش‌هایی در جهت تشویق خانواده‌ها برای فرستادن فرزندان‌شان به آموزش‌های پیش دبستانی صورت گرفت . حتی در مواردی صحبت از اجباری شدن آموزش پیش دبستانی قبل از حضور دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی بود.

تا سال ۸۵ مدیریت مالی مراکز پیش دبستانی مستقیما زیر نظر آموزش و پرورش بود اما از سال ۸۵ وظیفه مدیریت مالی پیش دبستانی‌ها برعهده شرکت‌های پیمان کاری قرار گرفت. و این شرکت ها موظف شدند که مربیان پیش دبستانی را بیمه کنند. در نتیجه شهریه‌های دریافت شده از خانواده‌ها میان ادارات آموزش و پرورش و شرکت‌های پیمانکاری تقسیم می‌شد و عملا بخش اندکی از مزایای مالی نصیب مربیان پیش می‌شد. در واقع شرایط کاری مربیان پیش دبستانی در این سال‌ها بیشتر به نوعی استثمار کاری شباهت داشت. یکی از همین مربیان در تشریح وضعیت مربیان پیش دبستانی در این سال‌ها می‌گوید: “سال‌هایی که زیر نظر دولت بودیم به این شکل بود که شصت درصد شهریه به اداره آموزش وپرورش و چهل درصد به مربیان تعلق می‌گرفت. آن سال‌ها بیمه نبودیم. بعد که به پیمانکار واگذارشدیم، بیمه شدیم اما با مشکلات پیمانکاران روبرو بودیم. تمام درآمد شامل حال پیمانکار و اداره می‌شد به جز مربی زحمتکش که همه بارها را به دوش می‌کشید. بیمه‌ی ما الان ۱۵ روز در ماه است. یعنی اگر ۱۰ سال زحمت بکشیم فکر نکنم بیمه‌ام به سه سال برسد”. ( ۳)

پذیرش چنین شرایط کاری از سوی مربیان پیش دبستانی در این سال‌ها فقط به امید استخدام از سوی آموزش و پرورش صورت می‌گرفت. امیدی که با اجرای سیاست جدید آموزشی در دوره ابتدایی و اضافه شدن پایه ششم کمرنگ شد. چرا که مربیان امید داشتند که پایه پیش‌دبستانی اجباری شده و به مقطع ابتدایی اضافه شود. نهایتا در نتیجه بلاتکلیفی وضعیت این مربیان در سال‌های آتی و درنتیجه اعتراضات صورت گرفته، نمایندگان مجلس دو سال پیش طرحی را به تصویب رساندند که بر اساس آن دولت موظف شد که در طی دو سال تکلیف استخدام این مربیان را مشخص کند. با آغاز به کار دولت جدید و اتخاذ سیاست‌های انقباضی، اولین اقدام دولت روحانی ممنوعیت هر گونه استخدام در ادارات دولتی و به خصوص وزارت آموزش و پرورش بود. در نتیجه اتخاذ چنین سیاستی بود که در طول دوسال گذشته علیرغم اعتراضات گسترده مربیان پیش دبستانی و فشارهای نمایندگان مجلس، وزارت آموزش وپرورش هر بار از برگزاری آزمون استخدامی برای مربیان سرباز زده است. توجیه اصلی وزارتخانه از این ممانعت، ممنوعیت دولت و عدم صدور مجوز استخدامی از سوی دولت برای ادارات آموزش و پرورش است. در همین راستا مشاور معاونت برنامه ریزی دولت روحانی با اشاره به نابسامانی‌ها در ساختار اداری آموزش و پرورش از وجود حدود ۵۷ هزار نیروی مازاد در این وزارت خانه سخن گفته و بر همین اساس استخدام مربیان پیش دبستانی را منتفی دانسته است. (۴) این درحالی است که مشکل کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی در سال‌های اخیر از اساسی‌ترین مشکلات آموزش و پرورش بوده است. و در مقایسه با سال گذشته ۲۰۰ هزار دانش‌آموز جدید امسال به تعداد دانش‌آموزان دوره ابتدایی افزوده شده است. بر همین اساس است که معاون آموزش ابتدایی وزارت خانه کمبود نیروی انسانی را مهم‌ترین مشکل دوره ابتدایی می‌داند. مشکلی که در سال‌های گذشته برای رفع آن، به کارگیری نیروهای خدماتی و غیر متخصص در مقطع ابتدایی در دستور کار قرار گرفت و به نوعی فاجعه‌ای آموزشی در ساختار آموزشی کشور رقم خورد. فاجعه‌ای که بارها از سوی مقامات وزارتی وقت مورد انکار قرار گرفت و نهایتا معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش همین اواخر در مصاحبه‌ای به کارگیری نیروهای خدمه به عنوان معلمان ابتدایی در دوره های گذشته را مورد تایید قرار داد. (۵).

از سوی دیگر بنابر اظهارات مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، کمبود نیرو در مقطع ابتدایی در سال جاری با بکارگیری مجدد معلمان بازنشسته به صورت حق التدریس، جبران شده است. (۶ ) این درحالی است که به باور بسیاری از کارشناسان آموزشی استفاده از مربیان پیش دبستانی با سوابقی طولانی در آموزش کودکان، بهترین و بهینه‌ ترین راه حل برای جبران کمبود نیرو در مقطع ابتدایی در سال‌های اخیر می‌باشد. اما غلبه نگاه سودمحورانه در امر آموزش در دولت تدبیر و امید راه را بر هرگونه تصمیم‌گیری صحیح آموزشی بسته است. در همین راستا است که وزیر آموزش و پرورش ضمن اعتراف به کمبود نیرو ی انسانی در ساختار آموزشی، با افتخار از ۹ هزار میلیارد صرفه جویی اقتصادی در این وزارت خانه سخن می‌گوید. فانی در مصاحبه‌ای با خبرنگاران در آبان ماه سال جاری می‌گوید:”با وجود کمبود ۴۲ هزار نیروی انسانی در وزارت آموزش وپرورش، برنامه جدیدی برای استخدام وجود ندارد. کمبود نیروی انسانی در این وزارت خانه با پرداخت حق التدریس به معلمان برای ساعات اضافی کلاسها جبران شده و با این طرح ۹ هزار میلیارد ریال در کشور صرفه جویی اقتصادی شده است. “(۷)به نظر می‌رسد برای فانی و دیگر تصمیم‌گیران آموزشی کشور توجیه اقتصادی هر تصمیمی، مبنایی لازم وکافی برای اتخاذ و اجرای آن می‌باشد. اینکه استفاده از معلمان ابتدایی در دو نوبت صبح و بعد ازظهر، انتقال معلمان متوسطه به دوره ابتدایی بدون گذراندن آموزش‌های لازم و استفاده از معلمان بازنشسته پس از سی سال کار فرسوده کننده، می‌تواند وضعیت آموزش ابتدایی کشور را به شرایط اسفناکتری بکشاند، مسائلی است که به نظر می‌رسد خارج از توجه و علاقه وزیر و معاونانش می‌باشد.

به هرحال شاید مربیان پیش دبستانی اولین قربانیان سیاست‌های انقباضی دولت جدید باشند اما به طور حتم آخرین آنها نخواهند بود. نشانه‌هایی ازبرنامه ریزی‌هایی از حذف بخش دیگری از معلمان از چرخه آموزشی کشور به بهانه های مختلف وجود دارد که زنگ خطر را برای معلمان و درکل ساختار آموزشی کشوربه صدا در می‌آورد. طرح‌هایی در راستای سیاست‌های انقباضی دولت روحانی در دستور کار است که صرفه‌جویی اقتصادی بیشتری را به دنبال داشته باشد بدون اینکه کیفیت آموزش و عواقب مساله ساز آن را در نظر بگیرد. خروج دویست هزار نفر از معلمان از چرخه آموزشی کشور و تعدیل وسیع نیرو و همچنین افزایش ساعات موظف از ۲۴ ساعت به ۳۰ ساعت از جمله این طرح هاست. (۸) این نتیجه حاکمیت نگاه سود‌محورانه در ساختار آموزشی است. شاید لازم است به مسئولان آموزشی کشور یادآوری شد که آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی نیست و قرار هم نیست که معلمان هزینه بی‌کفایتی مسئولان در اداره کشور و ماجراجویی‌های بین المللی سیاستمداران را بپردازند.

فهرست یادداشت‌ها:

۱-ضرورت پیش دبستانی . www. k-p-d. xlogfa. com

۲- باشگاه خبرنگاران جوان. ۲شهریور ۱۳۹۳

۳-www. bidarzani. com/19355

۴-دوم ابان www. news. bazarekar. ir

۵- خبرگزاری ایسنا ۲۶ ابان

۶-باشگاه خبرنگاران جوان ۲۲ مرداد

۷- خبرگزاری فارس سوم آبان

۸-خبرگزاری فارس دهم شهریور

مرگ کارگر۱۸ساله درپی سقوط به چاهک آسانسور7

برپایه خبر خبرگزاری رسمی تسنیم در تاریخ ۷ آذر ۹۳ آمده است : سخنگوی سازمان آتش نشانی  از مرگ یک کارگر ۱۸ ساله ایرانی درپی سقوط به چاهک آسانسور خبر داد.

به گزارش۷آذرتسنیم،جلال ملکی گفت: ساعت ۱۴:۴۰ ظهر امروز حادثه سقوط یک کارگر داخل چاهک آسانسور واقع در بلوار فرحزادی بالاتر نیایش به سامانه ۱۲۵ اعلام و دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: یکی از کارگران در طبقه پنجم یک ساختمان هفت طبقه در حال ساخت یکباره به داخل چاهک آسانسور در طبقه منفی دو سقوط کرد. آتش‌نشان‌ها با احتیاط این فرد را خارج کردند و به عوامل اورژانس تحویل دادند اما این جوان حدوداً ۱۸ ساله ایرانی جان خود را از دست داد. این عملیات در ساعت ۱۴:۵۹ به پایان رسید.

اطلاعیه شماره ۲۳ کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

در محکومیت بازداشت فردین میرکی و منیژه صادقی

http://komitedemahabad.blogfa.com/post/30

کارگران ، تشکل‌های کارگری ، انسان‌های شریف و آزاده

صبح روز شنبه اول آذر ماه ۱۳۹۳ ماموران لباس شخصی‌ اداره اطلاعات شهر سنندج با یورش به منزل شخصی‌ فردین میرکی فعال کارگری و از اعضای کمیته هماهنگی‌ برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری ضمن تفتیش و تخریب اموال منزل فردین را بازداشت و به مکان نا معلومی منتقل کردند که تا به این لحظه هیچ خبری از وضعیت فردین میرکی در دست نیست ، همچنین روز چهار شنبه ۵ آذر ماه ماموران لباس شخصی‌ اداره اطلاعات سنندج با یورش به منزل منیژه صادقی فعال کارگری و مدافع حقوق زنان و کودکان ضمن تفتیش و ایجاد فضای رعب و وحشت منیژه را بازداشت و به مکان نا معلومی منتقل کردند.

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد ضمن محکومیت بازداشت فردین میرکی و منیژه صادقی خواستار آزادی بدون قید و شرط تمامی‌ کارگران زندانی  و زندانیان سیاسی است.

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

شماره تماس با سخنگوی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد، کوروش بخشنده:

۰۹۳۷۹۹۶۰۷۴۷

komitedefaa@gmail.com

http://komitedemahabad.blogfa.com/

هفتم آذر ۱۳۹۳

1

چهارکارگرساختمانی براثر خفگی ناشی از گاز در ساری جان باختند

برپایه گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا آمده است : چهار کارگر ساختمانی بر اثر خفگی ناشی از گاز در روستای ‘ اسپندان ‘ بخش رودپی شمالی شهرستان ساری جان باختند.

به گزارش۷آذرایرنا، این جان باختگان اهل بروجرد ودر یک باب واحد مسکونی به صورت اجاره ساکن بودند .

برپایه این گزارش،علت خفگی این کارگران لانه کردن پرندگان در دهانه خروجی لوله بخاری بوده و مسدود شدن دهانه لوله بوده است.

‘ حسن سعادتفر ‘ مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان مازندران با بیان اینکه هنوز علت مرگ برای پزشکی قانونی مشخص نشده است گفت : علت مرگ پس از انتقال اجساد به پزشکی قانونی و انجام کالبد شکافی اعلام می شود.

اسامی کارگران جان باخته ‘ وحید و سعید نصرالهی ‘ ،’ سعید عزیزی ‘ و ‘ محمود غلامی ‘ اعلام شده است.

آتش‌سوزی دیگری در مدارس

تجهیز سیستم‌های گرمایشی مدارس به کجا رسید؟

 

http://www.sharghdaily.ir/Default.aspx?NPN_Id=572&pageno=10

 

به گزارش روزنامه شرق درتاریخ ۸ آذر ۹۳ آمده است : بخاری نفتی دیگری در مدرسه آتش‌ گرفته است؛ روز پنجشنبه در مدرسه شهیدغیاثی درمانلو، واقع در شهرستان گرمی استان اردبیل. رییس آموزش‌وپرورش شهرستان علت آتش‌سوزی بخاری نفتی کاربراتوری را شیطنت یکی از دانش‌آموزان عنوان کرده است.
بخشعلی کامرانی، رییس آموزش‌وپرورش شهرستان گرمی با بیان اینکه «مدرسه شهیدغیاثی درمانلو واقع در شهرستان گرمی، ۱۲دانش‌آموز دارد»، در پاسخ به این پرسش فارس که «گفته می‌شود معلم مدرسه برای نجات تعدادی از دانش‌آموزان دچار سوختگی شده است و آیا این موضوع را تایید می‌کنید؟»، گفته: خیر، در این حادثه برای هیچ‌دانش‌آموز و معلمی اتفاقی رخ نداده و مطرح‌کردن سوختگی معلم نوعی بزرگنمایی است.
در حادثه گرمی جز آسیب‌دیدن دست معلم که رییس آموزش‌وپرورش آن را «بزرگنمایی» عنوان می‌کند، اتفاقی برای دانش‌آموزان نیفتاده اما این حادثه باز این سوال را به ذهن متبادر می‌کند که بودجه ۵۰۰میلیاردتومانی حذف بخاری‌های نفتی کجاست؟
بی‌توجهی آموزش‌وپرورش به سیستم گرمایشی استاندارد در مدارس همچنان ادامه دارد؛ بی‌توجهی که پیش از این مصیبت‌هایی همچون حادثه «شین‌آباد»، «دورودزن» فارس و خوابگاه دانش‌آموزان چابهاری را رقم زده و اتفاق بی‌مصدوم «گرمی» باز هم زنگ‌های خطر را به صدا درآورده است.
این در حالی است که اصغر فانی، وزیر آموزش‌وپرورش پیش از این در اظهارنظری منفعلانه گفته: «اعتبار کافی برای حذف تمام بخاری‌های نفتی از مدارس را نداریم، بنابراین دانش‌آموزان را در برابر حوادث بیمه کردیم. امسال طبق قرارداد با شرکت بیمه بحث آتش‌سوزی و حوادث ناگوار دانش‌آموزی را پیش‌بینی کردیم تا در صورت بروز حادثه شرکت‌های بیمه بخشی از خسارت را جبران کنند.»
این اظهارات وزیر آموزش‌وپرورش در شرایطی است که در حال حاضر بیش از ۱۵۰هزارکلاس درس در کشور وجود دارد که دارای بخاری‌های غیراستاندارد و نفتی است و بررسی بودجه عمرانی وزارت آموزش‌وپرورش نشان می‌دهد دولت و مجلس در سال۱۳۹۳، یک‌هزار‌و۷۰۰میلیاردتومان بودجه عمرانی برای آموزش‌وپرورش در نظر گرفته که از این میان بیش از ۳۰۰میلیاردتومان مختص به اعتبارات برای تجهیز سیستم‌های گرمایشی مدارس است. همچنین دولت و مجلس در سال۱۳۹۲ نیز ۲۰۰میلیاردتومان برای تجهیز سیستم‌های گرمایشی مدارس به این وزارتخانه اختصاص داده‌اند که در مجموع می‌توان گفت این وزارتخانه در سال‌های ۱۳۹۲و۱۳۹۳ بیش از ۵۰۰میلیاردتومان بودجه خاص برای تجهیز سیستم‌های گرمایشی مدارس در اختیار داشته و دارد. اما هنوز آمار مدارسی که دارای سیستم گرمایشی نامناسب هستند، به قوت خود باقی‌مانده است.
درحال حاضر بخش مهمی از ناظران و کارشناسان حوزه آموزش‌وپرورش معتقدند در این وزارتخانه هنوز عزم جدی برای حذف کامل بخاری‌های غیراستاندارد وجود ندارد.
بخش دیگری از ماندگاری بخاری‌های نفتی و چکه‌ای در مدارس را نیز می‌توان با ضعف مدیریتی در مجموعه سازمان نوسازی مدارس تحلیل کرد چراکه همزمان با حادثه «شین‌آباد» در پیرانشهر، مسوولان محلی گزارش دادند مشکل وجود بخاری نفتی در این منطقه کمبود بودجه نبوده و مشکل اصلی، ضعف مدیریتی در استان و مجموعه «سازمان نوسازی» بوده است؛ چرا که در همان زمان رسول خضری، نماینده پیرانشهر در مجلس از پس‌دادن بودجه عمرانی در منطقه پیرانشهر به آموزش‌وپرورش استان آذربایجان‌غربی پیش از حادثه شین‌آباد خبر داد.
او در این‌باره در تاریخ ۱۵آذرسال۱۳۹۱ گفت: سال گذشته، نشستی با مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان داشتیم که ایشان اعلام کردند دومیلیاردتومان بودجه پیرانشهر را برگشت داده‌اند؛ دومیلیاردتومانی که اگر صرف امور تجهیز و نوسازی مدارس می‌شد، شاید هیچ‌گاه حادثه «شین‌آباد» رخ نمی‌داد

تامین اجتماعی بیمه ۱۰۰۰  کارگر ساختمانی زنجان را قطع کرد

به گزارش خبرگزاری رسمی تسنیم در ۹ آذر ۹۳ آمده است : تسنیم طی گزارشی ازقطع بیمه هزارکارگرساختمانی توسط تامین اجتماعی به دلیل اینکه کارگران در زمستان به کاری غیر از کار ساخت و ساز پرداخته‌اند ،خبرداد.

برپایه این گزارش،۱۱هزار نفر از کارگران ساختمانی شهر زنجان تاکنون بیمه شده‌اند.سازمان تامین اجتماعی قبلا بدون بازرسی و با رابطه ۹ هزار نفر را بیمه کردند و افرادی که کارگر ساختمانی نیستند نیز بیمه شدند.

اداره تامین اجتماعی زنجان بجای قطع بیمه‌شدگانی که کارگر ساختمانی نیستند بیمه هزارکارگرساختمانی رابه دلیل اینکه کارگران در زمستان به کاری غیر از کار ساخت و ساز پرداخته‌اند را قطع کرد.

۱۴۰۰ کارگر معادن البرز شرقی ۲ ماه حقوق نگرفته‌اند

as

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۸ آذر ۹۳ آمده است : «معوقات حقوقی کارگران مربوط به مهر و آبان ماه سال جاری است./ علاوه بر ۱۴۰۰ کارگر تعداد۵۵ نفر راننده اتوبوس و کامیون نیز سه الی چهار ماه است که دستمزدشان را دریافت نکرده‌اند.»

کارگران معادن زغال سنگ البرز شرقی در استان سمنان از تعویق بیش از ۲ ماه حقوق ۱۴۰۰ کارگر شاغل در این واحد معدنی، به دلیل آنچه از سوی کارفرما کمبود منابع مالی عنوان می‌شود خبر دادند.

کارگران معدن البرز شرقی به ایلنا گفته‌اند علاوه بر تعویق ۲ ماه حقوق کارگران، حق بیمه ۱۴۰۰کارگر این واحد معدنی با تاخیر چند ماهه به تامین اجتماعی پرداخت می‌کند. در حال حاضر ۴ ماه است که حق بیمه کارگران معادن البرز شرقی پرداخت نشده است.

«رحمان عجم» نماینده کارگران معدن البرز شرقی درباره جزئیات مشکلات صنفی این کارگران به ایلنا گفت: معوقات حقوقی کارگران مربوط به مهر و آبان ماه سال جاری است. علاوه بر ۱۴۰۰کارگر تعداد ۵۵ نفر راننده اتوبوس و کامیون نیز سه الی چهار ماه است که دستمزدشان را دریافت نکرده‌اند. این کارگران تحت قرارداد یک شرکت پیمانکاری با معدن البرز شرقی برای جابجایی کارگران و زغال سنگ استخراج شده همکاری دارند.

به گفته این کارگر، دلیل به تعویق افتادن حقوق کارگران مسدود شدن حسابهای بانکی معدن از سوی برخی نهاد‌های دولتی همانند اداره دارایی برای وصول مطالبات معوقه ۳۰۰ میلیون تومانی‌‌اش است.

بر اساس سخنان نماینده کارگران، تامین اجتماعی استان سمنان نیز حدود ۳۰۰ میلیون تومان طلب‌کار است. ادارات دولتی دیگری همچون اداره برق نیز رقمی حدود ۵۶۰ میلیون تومان از این شرکت مطالبه می‌کنند.

بنا بر اطلاعاتی که توسط این نماینده کارگران در اختیار ایلنا قرار گرفته، این مطالبات در حالی از سوی ادارت دولتی مطرح است که کارفرما برای پرداخت ماهانه حق بیمه کارگران، سهم آنان را از حقوق‌شان کسر می‌کرده است.

طبق اظهارات آقای عجم، یکی از عوامل بروز مشکلات در این واحد تولیدی از دیدگاه کارگران، واگذاری آن به شرکت ذوب آهن اصفهان است که ۶ ماه پیش انجام شده است.

 

یادداشت

_ahmad-saif2

چرا بحران بزرگ مالی را ندیدند؟

احمد سیف

اقتصاددان

http://tamin24.ir/fa/news/1743

به نوشته سایت تامین ۲۴ در تاریخ ۸ آذر ۹۳ آمده است : قبل از به قدرت رسیدن ریگان در آمریکا و تاچر در انگلیس الگوی اقتصادی جهان سرمایه داری این بود که افزایش مزد پیوسته با رشد بازدهی سر از افزایش تقاضا درمی آورد که به نوبه موجب تشویق سرمایه گذاری می‌شود. از سوی دیگر اعتقاد دولت سرمایه داری هم رسیدن به اشتغال کامل بود.

بعد از ریگان و تاچر، وام ستانی و رونق بازارهای مالی باعث تشویق تقاضا می‌شود و لازمه این کار هم وجود تورم در قیمت مستغلات (یا سهام ودیگر اوراق بهادار) بود که درواقع وثیقه این وام ستانی‌ها بود. نه فقط رابطه مزد و بازدهی قطع شد بلکه ایجاد «ارتش ذخیره بیکاران» به عنوان وسیله‌ای در راستای کنترل طبقه کارگر در دستور کار دولتهای سرمایه داری قرارگرفت.

قبل از تاچر و ریگان باور این بود که حرکت درراستای رسیدن به اشتغال کامل باعث می‌شود تا تقاضا و مصرف افزایش یابد. افزایش مصرف مشوق سرمایه داران درسرمایه گذاری است که افزایش تولید هم پاسخ گوی مصرف اضافی است و هم جامعه را درجهت رسیدن به اشتغال کامل همراهی می‌کند. از این دیدگاه اگر تقاضا درجامعه نباشد طبیعتا عرضه هم نیست و وقتی عرضه لازم نباشد سرمایه گذاری هم صورت نمی‌گیرد. ولی در نگرش ریگان و تاچر رابطه به این صورت درآمد که:

– پس انداز>>> سرمایه گذاری>>>> اشتغال>>>> مزد>>> مصرف>>> سود>>> سرمایه گذاری مجدد

پس انداز هم از سوی ثروتمندان صورت می‌گیرد و به همین خاطر: برای اینکه «شرایط» برای پس انداز بیشتر فراهم شود، هم سرکوب سطح مزد‌ها لازم است و هم اینکه اگر قراراست تخفیف مالیاتی داده شود بهتر است تا این تخفیف مالیاتی به ثروتمندان داده شود چون آن‌ها با پول بیشتری که درجیبشان می‌ماند بیشتر پس انداز می‌کنند و آنچه در بالا گفته‌ام اتفاق می‌افتد.

هم دولت تاچر به ثروتمندان بخشودگی مالیاتی داد و هم ریگان و بوش پدروپسر- فکر بد نکنید توطئه‌ای درجریان نیست. این جنگجویان طبقاتی برای سیاست‌های خویش تئوری‌های بی‌پایه اختراع کرده بودند. الان پس از سی سال می‌دانیم که این روایت داستان‌پردازی بود. آنچه داریم گسترش نابرابری است و توزیع نابرابر‌تر ثروت و درآمد. واقعیت این است که وقتی تقاضا دربازار نباشد سرمایه گذاری هم اتفاق نمی‌افتد.

 

و اگر بخواهیم تقاضا باشد درحالی که درآمد نیست یا کافی نیست چه باید کرد؟ این هم کاری ندارد تشکیلات عریض و طویلی ایجاد می‌کنیم تا همگان بتوانند تا جائی که می‌توانند وام بگیرند و با «درآمدهای هنوز به دست نیامده» مصرف را تامین مالی نمایند.

شما فکر می‌کنید همین چند سال پیش بیهوده و بی‌هدف «کارت‌های اعتباری» را حراج کرده بودند وسهل و ساده تراز صدور بلیط اتوبوس برای شما کارت اعتباری صادر می‌کردند! نقش مداخله گر دولت هم دراقتصاد سرمایه داری از همه سو زیر ضرب قرار گرفت. و یکی از نظریه‌پردازی هائی که برای این کار صورت گرفت دیدگاه «انتظارات عقلائی» است که از سوی «رابرت لوکاس» و هم فکرانش تدوین شد و به جایزه نوبل دراقتصاد هم رسید.

این نظریه مدعی است که همه عوامل اقتصادی اطلاعات کامل دارند و با این اطلاعات کامل تصمیم گیری می‌کنند. فرض کنید دولتی برای ایجاد اشتغال بیشتر دراقتصاد برهزینه‌های عمومی می‌افزاید.

عوامل اقتصادی می‌دانند که درآینده‌ای که خواهد آمد باید برای تامین این هزینه اضافی مالیات بیشتر بپردازد و برای همین منظور مقدار بیشتر پس انداز می‌کند تا بتوانند این مالیات اضافی را بپردازد. پی آمدش این است که اثر هزینه اضافی دولتی با پس انداز بیشتر عوامل اقتصادی خنثی می‌شود. نمی‌دانم متوجه تناقضی که دردیدگاه این حضرات وجود دارد شده‌اید یا خیر.

وقتی می‌خواهید بخشودگی مالیاتی بدهید بهتر است این بخشودگی را به ثروتمندان بدهید که با پس انداز بیشتر باعث «رونق» اقتصادی می‌شوند ولی اگر دولت هزینه عمومی را بیشتر کند- راه بسازد یا در آموزش و بهداشت هزینه کند-‌‌ همان عوام دست به پس انداز بیشتر می‌زنند و این پس انداز بیشتر نه فقط به صورت سرمایه گذاری بیشتر در نمی‌آید که حتی باعث خنثی شدن سیاست‌های دولتی برای ایجاد اشتغال بیشتر می‌شود.

و اما سومین کج راهه برای اینکه به بحران بزرگ برسیم را «یوجین فاما» با پیش گزاره «بازارهای کارآمد» ایجاد کرد. براساس نگرش فاما قیمت‌ها دربازار‌های مالی و غیر مالی «همیشه درست است».

یعنی قیمت در نظام سرمایه داری هرآنچه را که لازم است درباره این مبادلات بدانید به شما خواهد گفت و اگر بخواهید این گزاره را به بازارهای مالی کلیت بدهید نتیجه گیری جالبی به دست می‌آید: «حباب مالی وجود خارجی ندارد و غیر ممکن است»

مشاهده می‌کنید چرا بزرگان اقتصاد نئولیبرالی بحران بزرگ را پیش بینی نکرده بودند. نه اینکه نخواستند بلکه ابزار دیدنشان را نداشتند. تئوری‌های اقتصادیشان رابطه‌ای با واقعیت زندگی ندارد در نتیجه طبیعی است که قادر به ارزیابی منطقی از واقعیت هم نیست.

اینکه همه عوامل اقتصادی اطلاعات کامل دارند و همه چیز را می‌دانند حتی ارزش رد کردن هم ندارد. امروزه می‌دانیم که متخصصان اقتصاد و بازارهای مالی وپولی درباره آنچه در کنارشان می‌گذرد اطلاعات کافی ندارند، عوام که دیگر جای خود دارند.

تعویق ۳ ماه حقوق ۱۵۰ کارگر «آدنیس» در مشهد/

۵۰ کارگر طی ۳ ماه بیکار شدند

http://chzamani.blogspot.se/2014/11/blog-post_52.html

۱۵۰ کارگر کارخانه لوازم خانگی آدنیس ۳ ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند. یک فعال کارگری درباره عدم دریافت مطالبات کارگران ادنیس به ایلنا گفت: از شهریور ماه که تولید کارخانه شروع شده، کارگران حقوق دریافت نکرده‌اند و بیمه‌ها هم رد نشده است، متاسفانه کارگران و خانواده‌های آن‌ها در چند ماههٔ اخیر به دلیل عدم تمدید دفترچه‌های بیمه با مشکلات بسیاری مواجه شده‌اند.

۱۵۰ کارگر کارخانه لوازم خانگی آدنیس ۳ ماه است حقوق و مزایا دریافت نکرده‌اند.

یک فعال کارگری درباره عدم دریافت مطالبات کارگران ادنیس به ایلنا گفت: از شهریور ماه که تولید کارخانه شروع شده، کارگران حقوق دریافت نکرده‌اند و بیمه‌ها هم رد نشده است. او گفت: کارگران و خانواده‌های آن‌ها در چند ماههٔ اخیر به دلیل عدم تمدید دفترچه‌های بیمه با مشکلات بسیاری مواجه شده‌اند.

این فعال کارگری همچنین خبر از تعدیل حدود ۵۰ کارگر ادنیس مشهد در ۳ ماههٔ اخیر داد و گفت: به دلیل عدم پرداخت به موقع مطالبات، تعداد زیادی از کارگران در ۳ ماههٔ اخیر از شرکت رفته‌اند و نزدیک به ۵۰ نفر از آنان هم به خواست شرکت تعدیل شده‌اند که تمام این کارگران قراردادی بودند.

وی وضعیت تولید در کارخانهٔ آدنیس را نامطلوب توصبف کرد و گفت: در حالیکه الان بسیاری از کارخانه‌های تولید بخاری و لوازم گرمایش مشغول افزایش تولیداتشان هستند، به دلیل سیاست‌های مدیریتی در کارخانه آدنیس، وضعیت تولید کارخانه نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افت شدیدی پیدا کرده است.

یک کارگر دیگر درباره مشکلات ناشی از عدم واریز به موقع حق بیمه‌ها برای برخی از کارگران بازنشسته این شرکت گفت: متاسفانه کارفرما، ۱۰ درصد بیمهٔ بیکاری که سهم بازنشستگان و کارگران معرفی شده به بیمهٔ بیکار ی است را هم پرداخت نکرده تا حداقل کارهای بیمه‌ای این افراد روند درست خود را طی کند و مشخص نیست دلیل این کم کاری چیست. وی افزود: بسیاری از کارگرانی که تعدیل شده‌اند به دلیل اینکه در این چند ماهه بیمه‌ها به موقع رد نشده و کارگرانی که در این مدت بازنشسته شده‌اند در خصوص وضعیت بیمهٔ بازنشستگی‌شان با مشکل مواجه شده‌اند.

وی در خصوص وضعیت کارخانهٔ آدنیس توضیح داد: کارخانه آدنیس یکی از برندهای باسابقه و قدیمی در صنعت لوازم خانگی کشور است، اما این روز‌ها با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند. این کارگر، مشکلات فعلی کارخانه آدنیس را ناشی از سوءمدیریت عنوان کرد و با اشاره به روی کار آمدن کارفرمای جدید از سال گذشته افزود: متاسفانه جابه جایی‌های مدیریتی در ۲ سالهٔ گذشته باعث شده وضعیت تولید و پرداخت مطالبات کارگران افت شدیدی پیدا کند.

گفته می‌شود تعداد کارگران این کارخانه در سال‌های گذشته نزدیک به ۳۰۰ نفر بوده، اما   مشکلات ناشی از عدم پرداخت به موقع حقوق و مطالبات بیمه‌ای کارگران باعث شده کارگران رغبتی به کار کردن در این کارخانه نداشته باشند و به همین دلیل تعداد کارگران این کارخانه ظرف چند ماههٔ گذشته به کمتر از ۱۵۰ نفر رسیده است که از این تعدادنزدیک به ۱۰ نفر کارگر رسمی و مابقی قراردادی هستند. به گفته کارگران این کارخانه، معوقات بیمه‌ای این کارخانه به اداره تامین اجتماعی مشهد از حدود چهار سال پیش شروع شده و اکنون به ۹۰۰ میلیون تومان رسده است، اما با وجود شرایطی که تامین اجتماعی برای قسط بندی معوقات بیمه‌ای و حذف جریمه‌های کارفرمایان در نظر گرفته است، اقدامی جهت پرداخت بدهی صورت نمی‌گیرد.

گفتنی است پیش از این نیز در تاریخ دهم مهرماه سال گذشته ایلنا از تعویق پنج ماه حقوق این کارگران خبر داده بود.

افزایش ۵/۱۶ درصدی ورود زنان به بازار کار رسمی طی ۳ سال اخیر

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۹ آذر ۹۳ آمده است : مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده با اعلام این که ۱۹ درصد بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی زنان هستند، گفت: نرخ ورود زنان به صندوق تأمین اجتماعی در سال‌های اخیر افزایش یافته است و این امر بیان‌گر افزایش مشارکت زنان در بخش رسمی اشتغال است.

به گزارش ایلنا، «وحیده نگین» به مقایسه نرخ ورود مردان و زنان به این سازمان بیمه‌‌گر نیروی کار پرداخت و تصریح کرد: نرخ ورود زنان به صندوق تأمین اجتماعی برای زنان در سه سال اخیر حدود۱۶/۵ درصد بوده است؛ در حالی‌که برای مردان در مدت مشابه ۵/۵ درصد بوده است.

مشاور وزیر کار با اشاره به سهم ۱۹ درصدی زنان در تأمین اجتماعی افزود: این در حالی است که سهم مردان در این حوزه ۸۱ درصد است. بررسی این آمار نشان‌دهنده این است که بیمه اجتماعی سنتی ایران به این دلیل که اشتغال‌محور و با تأکید بر اشتغال رسمی شکل گرفته است، مردمدار است.

ایلنا در عین حال گزارش می‌دهد که بر اساس آمار منتشر شده، در یک سال گذشته بیش از ۵۵۳ هزار نفر از زنان از چرخه فعالیت‌های اقتصادی خارج شده‌اند و تعدادشان از چهار میلیون و ۳۰۲ هزار نفر در تابستان سال گذشته به سه میلیون و ۷۴۹ هزار نفر در تابستان امسال کاهش پیدا کرده است. به این ترتیب، سهم زنان در فعالیت‌های اقتصادی ایران کمتر از سه میلیون و ۷۵۰ هزار نفر و سهم مردان بیشتر از ۲۰ میلیون نفر است.

کارگران ساختمانی قشم همچنان بدون بیمه

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۹ آذر ۹۳ آمده است : در حالی که بیش از ۲۰ روز از پایان مهلت یک هفته‌ای قاضی به مدیران سازمان منطقه آزاد قشم برای از سر‌گیری بیمه‌ کارگران ساختمانی می‌گذرد، منابع کارگری گزارش کرده‌اند مدیران این سازمان در مهلت تعیین شده، اقدام خاصی انجام نداده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سومین جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت انجمن صنفی کارگران ساختمانی قشم از دو مدیر سازمان منطقه آزاد قشم به اتهام ممانعت از بیمه کارگران ساختمانی روز سه‌شنبه (۱۱ آذر) برگزار می‌شود. آنطور که در شکایت این تشکل کارگری آمده است این سازمان از ابتدای امسال برای ساخت و ساز مجوز صادر می‌کند و سهم کارفرمایی حق بیمه کارگران ساختمانی را از کارفرمایان می‌گیرد اما مبالغ دریافتی را به سازمان تامین اجتماعی تحویل نمی‌دهد.

قاضی در پی تعلل مدیران این سازمان برای از سرگیری بیمه کارگران ساختمانی در مهلت یک هفته‌ای تعیین شده، همه طرف‌های درگیر را برای شرکت در سومین جلسه دادگاه احضار کرده است.

بر اساس این گزارش، علاوه بر دو مدیر سازمان منطقه آزاد قشم، رئیس شعبه سازمان تامین اجتماعی در این جزیره، رئیس صندوق رفاه و بیمه آتیه خلیج فارس، رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور و رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی قشم ملزم به حضور در دادگاه هستند.

تعلل مدیران سازمان منطقه آزاد قشم برای از سرگیری بیمه کارگران ساختمانی در شرایطی صورت می‌گیرد که «اکبر ترکان»، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در روزهای گذشته طی یک اظهارنظر جنجال برانگیز ، هزینه‌ای که کارفرمایان برای بیمه کارگران ساختمانی می‌پردازند را «پول زور» خوانده بود.

گفتنی است نزدیک به ۳۵۰۰ کارگر ساختمانی در جزیره قشم تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی قرار ندارند.

پیشینه

سازمان منطقه آزاد قشم ابتدای سال ۹۰ به یکباره بیمه کارگران ساختمانی را قطع کرد. مدیران این سازمان‌‌‌‌ همان زمان در جلسه‌ای با نمایندگان کارگران وعده دادند کارگران ساختمانی را با تمام شرایطی که سازمان تامین اجتماعی آن‌ها را بیمه می‌کرد در صندوق دیگری بیمه کنند. وعده‌ای که هرگز محقق نشد.

تا یک سال و نیم بعد نه تنها هیچ کارگری بیمه نشد بلکه سهمیه بیمه ۸۰۰ کارگر ساختمانی باطل شد و ۱۸میلیارد تومان سهم کارفرمایی حق بیمه کارگران ساختمانی به هدر رفت.

سال اولی که دولت روحانی روی کار آمد ۵۷۱ کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند اما بیمه کارگران ساختمانی با آغاز سال ۹۳ دوباره قطع شد. به یک روایت، مدیران سازمان منطقه آزاد قشم از حق بیمه کارگران ساختمانی روزانه بین ۷۰ تا ۹۰ میلیون تومان درآمد دارند.

گفتنی است انجمن صنفی کارگران ساختمانی قشم در ماه‌های گذشته با ارسال نامه‌ای برای وزیر کار با اشاره به جرح یا فوت بیش از ۱۸۰ کارگر ساختمانی این جزیره بر اثر حوادث شغلی در سال‌های ۹۰ و ۹۱تاکید کرده بود هر روزی که از قطع بیمه کارگران ساختمانی می‌گذرد مبلغ زیاد و سهل الوصولی نصیب سازمان منطقه آزاد قشم شده و ضرر جبران ناپذیری به کارگران تحمیل می‌شود.

این تشکل کارگری در نامه خود به وزیر کار گفته بود علاوه بر بیمه مجدد کارگران ساختمانی به دنبال جبران ضرر و زیان کارگران در این مدت است.

 

ادامه بازداشت فعالین کارگری در سنندج

برپایع خبر منعکس شده در سایت کمیته هماهنگی در ۸ آذر ۹۳ آمده است : به دنبال دستگیری فردین میرکی ، فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری در صبح روز شنبه اول آذر ماه و انتقال وی به مکانی نامعلوم، همسر ایشان نیزکه جهت پی گیری وضعیت فردین به سازمانها و ارگانهای مختلف از جمله اداره اطلاعات مراجعه نموده بود به مدت چند ساعت بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفت!

همچنین طبق گزارشات دریافتی، منیژه صادقی فعال کارگری وفعال زنان و کودکان نیزدرروز چهارشنبه پنجم آذرماه به دنبال یورش مامورین لباس شخصی به منزل ایشان، دستگیر و به مکان نامعلومی انتقال داده شده است.

اعمال فشار به کارگران و فعالان کارگری ، به ویژه اعضا و فعالان این کمیته و احضار و بازداشت پی در پی آنان، در روزهای اخیر بیش تر به منظور ایجاد رعب و وحشت برای جلوگیری از اعتراضات به حق کارگران و مردم به جان آمده از ستم و استثمار سرمایه صورت می گیرد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری ضمن محکوم نمودن این گونه اعمال فشارها و به طور مشخص دستگیری و بازداشت فردین میرکی و منیژه صادقی، خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط این عزیزان و تمامی کارگران زندانی می باشد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری-۰۸/۰۹/۱۳۹۳

بهنام ابراهیم زاده را به دادگاه خواهند برد!!!

http://chzamani.blogspot.se/2014/11/blog-post_69.html

22_n

امروز دوشنبه  ۹ آذر قرار است بهنام ابراهیم زاده  کارگر زندانی عضو کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری و فعال حقوق کودکان را از زندان گوهر دشت سالن ۱۲ به دادگاه انقلاب در تهران ببرند، هنوز مشخص نشده است دلیل به دادگاه بردن وی چیست. از تمامی کارگران ، تشکل ها و مردم انقلابی می خواهیم در این رابطه حساس باشند و در صورت نیاز هر چه سریعتر خبر رسانی و اقدام به اعتراض نمایند.

 

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

 

۹/۹/۱۳۹۳

5-5

صدور قرار منع تعقیب برای نماینده اخراجی کارگران چادرملو

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۹ آذر ۹۳ آمده است : وکیل کارگران معدن چادرملو گفت: پروندهٔ شکایت از کارگران چادرملو در دست بررسی است و قرار منع تعقیب در بسیاری از اتهامات صادر شده است.

به گزارش۹آذرایلنا،محمد علی جداری فروغی که وکالت تعدادی از کارگران معدن چادرملو را به عهده دارد در خصوص روند رسیدگی به پرونده شکایت کارفرما از این کارگران گفت: در حال حاضر بازپرس شعبهٔ اول دادسرای عمومی و انقلاب اردکان به پروندهٔ کارگران از جمله آقای بهرام حسنی‌نژاد رسیدگی کرده و نسبت به بسیاری از اتهامات قرار منع تعقیب صادر کرده است. وی تاکید کرد، تا روشن شدن وضعیت کارگران چادرملو پیگیر مسائل حقوقی آنان هستم و با قطعی شدن قرار صادره در این مورد بیشتر اطلاع رسانی خواهم کرد.

پیشینه

۶ آذر ماه سال گذشته بود که ۸۰۰ کارگر معدن چادرملو در اعتراض به آنچه دستمزدهای ناعادلانه می‌خواندند و همچنین اخراج بهرام حسنی‌نژادنماینده کارگران بیش از یک ساعت دست از کار کشیده و تجمع کردند. پس از آن در بهمن ماه ۹۲ بود که مدیرعامل مجتمع سنگ آهن چادرملو از طریق قوه قضاییه علیه تعدادی از کارگران شکایت کرد و این کارگران توسط پلیس امنیت احضار و سپس بازداشت شدند.‌‌ همان موقع احمد کمالی، فرماندار اردکان ضمن بیان اینکه احضار و بازداشت نزدیک به ۲۰ کارگر معدن چادرملو به دلیل شکایت کارفرما از آن‌ها صورت گرفته است ،تحریک کارگران به اعتصاب را یکی از اتهامات کارگران بازداشتی ذکر کرده بود.

اطلاعیه شماره ۲۴ کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت مادر زینب کرمیانی

http://komitedemahabad.blogfa.com/post/31

کارگران ، تشکل‌های کارگری ، انسان‌های شریف و آزاده

با کمال تاسف مطلع شدیم که روز شنبه مورخ هشتم  آذر ماه ۱۳۹۳  مادر زینب کرمیانی ( دایه باجه) مادر گرامی‌ واحد سیده فعال کارگری زندانی عضو کمیته هماهنگی‌ برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری به علت بیماری در بیمارستان شهر مهاباد برای همیشه از میان ما رفت.

ما اعضای کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد ضمن عرض تسلیت  به واحد سیده و تمامی‌ خانواده و بستگان این فعال کارگری زندانی درگذشت این مادر رنج دیده را به تمامی‌ انسان‌های آزاده و شریف  در سراسر ایران و جهان تسلیت میگوئیم.

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

شماره تماس با سخنگوی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد، کوروش بخشنده:

۰۹۳۷۹۹۶۰۷۴۷

komitedefaa@gmail.com

http://komitedemahabad.blogfa.com/

نهم آذر۱۳۹۳

عدم پرداخت۷تا۱۰ماه حقوق کارگران پیمانی ورسمی کارخانه فارسیت دورود-درآستانه اخراج قرارگرفتن تعدادی ازکارگران!

به گزارش خبرگزاری دولتی فارس در ۹ آذر ۹۳ آمده است : فرماندار شهرستان دورود با اشاره به مطالبات کارگران کارخانه فارسیت، گفت: کارگران رسمی این کارخانه ۱۵ ماه و کارگران پیمانی ۱۲ ماه حقوق دریافت نکرده بودند و در پی آن شاهد اعتراض این کارگران به وضعیت مطالبات آنها بودیم.

به گزارش۹آذرفارس،ماشاءالله نعمتی گفت:کارگران رسمی این کارخانه ۱۵ ماه و کارگران پیمانی ۱۲ ماه حقوق دریافت نکرده بودند و در پی آن شاهد اعتراض این کارگران به وضعیت مطالبات آنها بودیم.

این مسئول با اشاره به جلسه رفع مشکلات کارخانه فارسیت دورود که با حضور استاندار و جمعی از مدیران ارشد استانی و شهرستانی در محل دفتر قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: این جلسه نتایج و مصوبات خوبی به دنبال داشت که یکی از این مصوبات پرداخت پنج ماه حقوق کارگران بود که خوشبختانه این موضوع محقق شد و همچنین مقرر شده است، تا پایان سال مابقی مطالبات کارگران پرداخت شود.

این مسئول با اشاره به دیگر مشکلات کارخانه فارسیت دورود، عنوان داشت: با توجه به ظرفیت این کارخانه و شرایط بازار بنا بر اظهار مدیران شرکت تعداد کارگران مشغول در کارخانه بیش از نیاز است و باید این کارخانه به تعدیل نیرو اقدام کند.

تعویق ۳ ماه حقوق و ۵ ماه بیمه کارگران کارخانه قفل کار در قزوین

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۹ آذر ۹۳ آمده است : پرداخت حقوق ۶۳ کارگر قراردادی و رسمی کارخانه قفل کارواقع در شهر صنعتی البرز قزوین، سه ماه به تعویق افتاده است. علاوه بر این پنج ماه حق بیمه این کارگران نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

به گزارش۹آذرایلنا،منابع خبری در کارخانه قفل کار اعلام کردند که کارگران این واحد تولیدکننده قفل و یراق آلات درب‌های چوبی با وجود آنکه چند ماهی است به صورت مرتب حقوق دریافت می‌کنند ولی دریافتی‌های آنان مربوط به معوقات ماه‌های گذشته است.

بر اساس این گزارش، بی‌نظمی‌های پرداخت حقوق کارگران در سال ۸۹ باعث انباشت معوقات حقوقی کارگران طی چهار سال گذشته شده بطوری که حقوق پرداختی به آنان در ماه گذشته (آبان ماه) مربوط به کاری است که تیر ماه انجام داده‌اند.

به گفته کارگران، علاوه بر تعویق سه ماه حقوق، پنج ماه حق بیمه کارگران مربوط به ماه‌های تیر، مرداد، شهریور، مهر و آبان نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

یکی دیگر از کارگران این کارخانه درباره تبعات ناشی از عدم پرداخت به موقع حق بیمه‌ها برای کارگران گفت: مطالبات سازمان تامین اجتماعی از کارفرمای کارخانه «قفل کار» حدود ۸۰۰ میلیون تومان بر آورد می‌شود. به همین دلیل از دو ماه پیش تامین اجتماعی از تمدید دفترچه‌های درمانی کارگران و خانواده‌های‌شان خودداری می‌کند.

او تعداد کارگران کارخانه قفل کار را حدود ۶۳ نفر ذکر کرد و گفت: از این تعداد ۱۳ کارگر رسمی و مابقی با قرارداد یک ماهه مشغول به کارند.

این کارگر شاغل در کارخانه قفل کار قزوین در ادامه سخنان خود در مورد مشکلات بازنشستگی همکاران خود اظهار داشت: تعدادی از کارگران این واحد که شرایط بازنشستگی پیش از موعد تحت قانون مشاغل سخت و زیان آور را دارند به دلیل مغایرت عنوان‌های شغلی ثبت شده‌شان در اسناد سازمان تامین اجتماعی با احکام شغلی صادر شده امکان بازنشستگی ندارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره سایر مشکلات کارگران این واحد تصریح کرد: بخش دیگری از مشکلات کارگران این کارخانه مربوط به اقساط بانکی مربوط به کارت‌های اعتباری کارگران به بانک توسعه تعاون است.

او گفت: سال ۸۹ به درخواست دولت کارتهای اعتباری به مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به کارگران واحد‌های بحران‌زده تعلق گرفت که کارگران باید بازپرداخت این کارتهای خرید را به صورت اقساطی با کسر از حقوق به بانک بازپرداخت می‌کردند.

به ادعای این کارگر کارفرما در سال ۸۹ رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از مجموع مطالبات معوق شده کارگران را یکجا کسر کرد و قرار شد این رقم را به بانک توسعه تعاون بابت بدهی کارتهای اعتباری پرداخت کند.

وی با بیان اینکه بعد از گذشت ۴ سال هنوز بانک توسعه تعاون مدعی است هیچ پولی بابت بدهی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی ۶۳ نفر ازکارگران این واحد به بانک واریز نشده است در خاتمه افزود: با وجود آنکه بانک با افزودن جریمه هر ماه برای کارگران اخطاریه ارسال می‌کند اما کارفرما توجه‌ای به این موضوع ندارد.

کارگران ایرانی در پروژه های جام جهانی مشغول به کار خواهند شد؟

به گزارش صدای اقتصاد آمده است : وزیر کار قطر این هفته به ایران می آید و این فرصتی برای حضور کارگران ایرانی در پروژه های جام جهانی است

قائم مقاوم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حالی بعد از دیدار با سفیر قطر در تهران خبر از سفر وزیر کار قطر در هفته جاری به ایران داد که به اعتقاد کارشناسان علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال استفاده از ظرفیت و پتانسیل بازار اشتغال کشور قطر برای حضور کارگران و مهندسان ایرانی در این کشور و پروژه های جام جهانی قطر است. کشور قطر به دلیل برگزاری بازی های جام جهانی سال ۲۰۲۰ به یک کارگاه بزرگ صنعتی، عمرانی و… تبدیل شده است و پروژه های متعددی در این کشور در حال ساخت است که می تواند زمینه کاری را برای فرستادن کارگران و کارشناسان ایرانی به این کشور فراهم کند.

حسینی قائم مقاوم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار خود با سفیر قطر در تهران گفت: «دو کشور جمهوری اسلامی ایران و قطر روابط برادرانه و دوستانه ای دارند و زمینه های همکاری زیادی بین دو کشور وجود دارد و رایزنی های مداوم بین دو کشور برای ارتقاء همکاری ها ضروری است.» همچنین مسئول امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با مهم خواندن سفر وزیر کار قطر به ایران، گف:« با توجه به ظرفیت های موجود انتظار می رود که در این دیدار زمینه های مناسبی برای ارتقاء سطح همکاری ها فراهم شود.»

البته وزیر کار قطر تنها مقام عالی رتبه اقتصادی این کشور نیست که در ماه های گذشته به ایران سفر می کند، بلکه پیش از این وزیر تجارت و اقتصاد این کشور نیز به ایران سفر کرده و با نعمت زاده و طیب نیا وزیران صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و دارائی ایران دیدار کرده بود. دیدارهای اقتصادی که بخشی از آن به جام جهانی و حضور شرکت های ایرانی در پروژه های جام جهانی اختصاص داشت. علی طیب نیا با اشاره به ظرفیت های موجود در قطر و برگزاری جام جهانی در این کشور به وزیر تجارت و اقتصاد این کشور، گفت:« شرکت ها و پیمانکاران بخش‌های خدمات فنی مهندسی می‌توانند در اجرای طرح های برگزاری این جام در کشور قطر همکاری کنند.» همچنین نعمت زاده نیز در دیدار خود با تاکید بر فرصت جام جهانی به وزیر اقتصاد و تجارت قطر گفت:« بخش خصوصی توانمندی در ایران وجود دارد که می تواند در تمامی بخش‌های صنعت همچون فولاد، سیمان، مس، پتروشیمی، صنایع غذایی و صنعت خودرو با بخش خصوصی قطر همکاری همکاری کنند.»

به نظر می رسد حالا بعد از طیب نیا و نعمت زاده این علی ربیعی باشد که به دنبال استفاده از بازار و ظرفیت های برگزاری جام جهانی در کشور قطر است. یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که دولت یازدهم با آن دست به گریبان است بیکاری و پیش بینی بالا رفتن نرخ بیکاری در سال های آینده است؛ بیکاری که هم در افراد تحصیلکرده و هم غیرتحصیلکرده وجود دارد و به اعتقاد بسیاری فرصت جام جهانی می تواند شرایط را برای اعزام کارگران ایرانی به قطر برای کار فراهم کند. در حال حاضر بیشترین کارگران خارجی که در پروژه های جام جهانی در قطر مشغول به کار هستند از کشورهای خارجی مانند کشورهای شرق و جنوب شرقی آسیا ( هند، پاکستان، فلیپین، ویتنام و…) و کشورهای آفریقایی در این کشور مشغول به کار شده اند.

اما در این بین موضوع مهم بی توجهی دولت قطر به کارگران خارجی و شرایط سخت زندگی آن هاست به اعتقاد کارشناسان اگر قرار است وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران با همتای قطری خود درباره اعزام کارگران و کارشناسان ایرانی به قطر بحث و گفت و گو کند بهتر است شرایط زندگی کارگران و کارشناسان ایرانی را نیز در نظر بگیرد. در ماه های گذشته بارها گزارش هایی از شرایط زندگی سخت کارگران خارجی در قطر منتشر شده است.

اخراج۱۵۰ کارگر شهرداری مریوان بدون دریافت دو ماه حقوق

shahr

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۹ آذر ۹۳ آمده است : کارفرما قصد دارد کارگران را با اخذ سفته تحت فشار بگذارد و امنیت شغلی‌ ما را بیش از گذشته محدود کند، به خصوص در شرایطی که کارگران نزدیک به ۲ سال است هیچ قرارداد کاری با شهرداری امضاء نکرده‌اند.نزدیک به ۱۵۰ کارگر فضای سبز شهرداری مریوان با اتمام قرارداد کاری‌شان در پایان ماه گذشته بیکار شدند.

به گزارش ۹آذرایلنا، این کارگران فصلی که به مدت هفت ماه (از اواسط اسفند پارسال تا پایان آبان ماه امسال) با شهرداری مریوان قرارداد کار بسته بودند در روزهای گذشته بیکار شده‌اند.

بر اساس این گزارش، در حالی که بیش از یک هفته از اخراج این ۱۵۰ کارگر می‌گذرد هنوز حقوق و اضافه کاری آنان در ماه‌های مهر و آبان پرداخت نشده است.

منابع کارگری در عین حال گزارش داده‌اند که شهرداری مریوان با صدور فراخوان از همه کارگران خدمات شهری این مجموعه خواسته است که به بخش‌های اداری و مالی مراجعه کنند و سفته‌های ۱۰ یا ۱۵ میلیون تومانی در اختیار کارفرما قرار دهند.این کارگران که شمار آنان به ۲۰۰ نفر می‌رسد یا رفتگر هستند یا راننده ماشین‌های جمع آوری زباله و یا تعمیرکاران تجهیزات شهرداری.

یکی از کارگران که نخواست نامش فاش شود گفت: کارفرما قصد دارد کارگران را با اخذ سفته تحت فشار بگذارد و امنیت شغلی‌ ما را بیش از گذشته محدود کند، به خصوص در شرایطی که کارگران نزدیک به ۲ سال است هیچ قرارداد کاری با شهرداری امضاء نکرده‌اند.

او در عین حال با انتقاد از کیفیت بسیار پایین لباس کاری کارگران خدمات شهری، افزود: در حالی که این لباس‌ها به عنوان «بادگیر» و «ضد آب» در اختیار ما قرار گرفته‌اند اما در برابر سرما و در برابر باران مقاوم نیستند و کافی است کمی باران ببارد تا از درون خیس شوند.

او در ادامه بیان کرد: البته کیفیت لباس‌ها در سال‌های گذشته نیز پایین بود اما کارگران آن لباس‌ها را که به رنگ مشکی بود با جنس‌های مرغوب موجود در بازار تعویض می‌کردند اما لباس‌های جدیدی که در اختیار کارگران قرار گرفته نارنجی است و هیچ فروشنده‌ای حاضر نیست این لباس‌ها را از کارگران بخرد.او افزود: از سوی دیگر این لباس‌ها در یک اندازه تهیه شده‌اند بنابراین برای بسیاری از همکاران یا تنگ هستند و یا گشاد.

این کارگر معترض با اشاره به قطع سهم شیر کارگران شهرداری مریوان از حدود ۱۵ ماه پیش، گفت: در گذشته به هر کارگر ۳۰ عدد شیر پاستوریزه با تاریخ مصرف طولانی مدت می‌دادند تا در طول ماه مصرف کنند اما مدت هاست که سهمیه شیر کارگران را قطع کرده‌اند.

او در ادامه مدعی شد شهرداری مریوان عنوان شغلی خدمات را در لیست بیمه تامین اجتماعی جعلی درج می‌کند و در حالی که شغل کارگران خدمات شهری سخت و زیان آور است، عنوان شغلی آنان کارگر ساده رد می‌شود.

این کارگر معترض در پایان با انتقاد از حق اضافه کاری ناعادلانه کارگران شهرداری مریوان، از اداره کار این شهرستان به دلیل ناکارآمدی و پاسخگو نبودن انتقاد کرد.

دلار ۳۵۰۰ تومان شد

به گزارش خبرگزاری دولتی مهر در۹ آذر ۹۳ آمده است : جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار در روز ‌یکشنبه منتشر شد.

به گزارش ۹آذرمهر، نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید و قدیم در روز یکشنبه در بازار ۹۵۵ هزار تومان، نیم سکه ۴۸۳ هزارتومان، ربع سکه ۲۸۰ هزار تومان و سکه گرمی ۱۷۲ هزار تومان اعلام شد.

همچنین نرخ هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار در بازار داخلی ۹۷ هزار و ۶۷۳ تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی (روز گذشته) ۱۱۶۹ دلار است.

در همین حال، صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را برای فروش ۳۵۰۰ تومان، هر یورو را ۴۳۰۰ تومان، هر پوند را ۵۳۵۰ تومان و هر درهم امارات را ۹۳۰ تومان اعلام کردند.

جدول قیمت سکه و ارز در ‌یکشنبه

(قیمت‌ها به تومان)

نوع سکه قیمت بازار
سکه‌تمام‌طرح‌جدید ۹۵۵۰۰۰
سکه‌تمام‌طرح‌قدیم ۹۵۵۰۰۰
نیم سکه ۴۸۳۰۰۰
ربع سکه ۲۸۰۰۰۰
گرمی ۱۷۲۰۰۰
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۹۷۶۷۳
نوع ارز
دلار ۳۵۰۰
یورو ۴۳۰۰
پوند ۵۳۵۰
درهم ۹۳۰

 

مرگ یک کارگر درپامنار زیرآوار

برپایه گزارش پایگاه خبری ۱۲۵ آمده است : صبح امروز در خیابان پامنار، کوچه صوفیانی تعدادی از کارگران در محل گودبرداری، مشغول کار بودند که ناگهان بخشی از دیوار فرو ریخت و دو نفراز کارگران افغانی در زیر آوار گرفتار شدند.

به گزارش۹آذرپایگاه خبری۱۲۵،آتش نشانان پس از ایمن سازی محل حادثه، عملیات نجات کارگران گرفتار در زیر آوار را آغاز کردند که پس از خاکبرداری، یکی از آنان را پیدا کرده و تحویل عوامل اورژانس داد.

وی ادامه داد: این کارگر توسط عوامل اورژانس مورد معاینات اولیه قرار گرفت که متاسفانه مرگ وی تائید و اعلام شد.

این افسر آماده آتش نشانی همچنین در ادامه اظهار داشت: آتش نشانان در پی تلاش مضاعف در آواربرداری موفق شدند کارگر دوم را از زیر خروارها خاک زنده بیرون آورند و تحویل عوامل اورژانس دهند.

مسمومیت ۳۷ کارگر در عسلویه بر اثر خوردن سالاد الویه فاسد

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۹ آذر ۹۳ آمده است : منابع خبری از مسمومیت غذایی ۳۷ نفر از کارگران شاغل در فاز ۱۳ منطقه ویژه اقتصادی عسلویه خبر می‌دهند.

به گزارش۹آذر ایلنا، شب گذشته (هشتم آذرماه) ۳۷ نفر از کارگرانی که گفته می‌شود در استخدام شرکت صافا بوده‌اند به دلیل مسمومیت غذایی  ناشی از خوردن سالاد الویه فاسد به بیمارستان امام کنگان منتقل شده و بصورت سرپایی درمان شدند.

کارگران گزارش داده‌اند که مسموم شدگان شب گذشته با اتوبوس به بیمارستان منتقل و پس از تزریق سرم و بهبودی توسط‌‌ همان اتوبوس بیمارستان را ترک کرده‌اند.

بر اساس این گزارش تعداد تقریبی کارگران شاغل در شرکت صافا تا حدود ۶۰ نفر برآورد می‌شود و حدود نیمی از این کارگران را نیروهای بومی و مابقی آن‌ها را نیروهای غیر بومی تشکیل می‌دهند.

بر این اساس، ۳۷ کارگری که شب گذشته بر اثر مسمومیت غذایی به بیمارستان کنگان منتقل شده باشند به احتمال قوی باید از کارگرانی غیر بومی باشند که به دلیل دور بودن از محل سکونت هزینه‌ها و ملزومات خوردخوراک و اقامت آن‌ها به وسیله شرکت پیمانکاری تامین می‌شود.

مصوبه دولت برای افزایش۳۰درصدی قیمت نان از فردا اجرا می‌شود

سرو آباد

به گزارش خبرگزاری رسمی تسنیم آمده است : مشاور معاون اجرایی رییس‌جمهور از اجرای مصوبه افزایش قیمت نان از فردا ۱۰ آذر خبر داد.

به گزارش ۹آذرتسنیم، در حالی دولت افزایش ۳۰درصدی قیمت نان را از اول آذر مصوب کرده بود که این مصوبه بنا به مصالحی قرار شد از فردا اجرایی شود.

بنا بتصویب هیئت وزیران در جلسه ۱۴ آبان ماه ،”قیمت انواع نان از اول آذر ماه ۱۳۹۳، حداکثر به‌میزان ۳۰ درصد جهت جبران تعدیل قیمت گندم و افزایش سایر هزینه‌های دو سال اخیر کارخانجات آسیابانی و نانوایی‌ها نسبت به قیمت‌های رسمی و مصوب سال ۱۳۹۲ در سراسر کشور افزایش می‌یابد”.

براساس این گزارش،با این مصوبه، از فردا قیمت نان سنگک از ۶۰۰ تومان به ۷۸۰ تومان، نان بربری از ۵۰۰ تومان به ۶۵۰ تومان، نان لواش از ۱۶۰ تومان به ۲۰۸ تومان و نان تافتون از ۳۰۰ تومان به ۳۹۰ تومان افزایش می‌یابد.

جان باختن یکی از تکنیسین های مکانیک شرکت جهان فولاد

ساعتی قبل ، یکی از تکنیسین های مکانیک شرکت جهان فولاد جان خود ر ا از دست داد.

به گزارش ۹آذرسیرجان خبر، ساعتی قبل ، تصادف یکدستگاه خودروی آتش نشانی متعلق به شرکت جهان فولاد با یکی از کارگران (از تکنیسین های مکانیک شرکت مذکور )موجب جان باختنش شد.

این مهندس ۲۷ ساله که از تکنیسین های مکانیک شرکت جهان فولاد بود بر اثر شدت برخورد، در محل حادثه جان خود را از دست داد.

مرحوم محمد صالح پارسا مهندس مکانیک بود و تنها ۲۷ سال سن داشت.

گازگرفتگی۴نفرازکارکنان  شرکت پوشین چاپ شهرک صنعتی درود فرامان کرمانشاه

برپایه اطلاع  خبرگزاری دولتی مهر آمده است : مدیرعامل آتش نشانی کرمانشاه از مصدومیت۴نفرازکارکنان شرکت پوشین چاپ در اثر وقوع یک آتش‌سوزی در شهرک صنعتی فرامان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش۹آذرمهرآتشپاد حجت‌الله جهانبخشی ، از وقوع یک حادثه آتش سوزی در شرکت پوشین چاپ شهرک صنعتی درود فرامان کرمانشاه خبرداد.

وی افزود: این حادثه غروب روز گذشته رخ داده و این حادثه تنها چهار مصدوم داشت که از کارکنان شرکت چاپ بوده و دچار گازگرفتگی شده بودند و توسط آتش‌نشانان از  آتش‌سوزی نجات و تحویل فوریت‌های پزشکی برای انتقال به بیمارستان شدند.

پیام تسلیت کمیته هماهنگی به مناسبت درگذشت مادر رفیق واحد سیده

برپایه خبر رسیده به روز شمار کارگری آمده است : به مناسبت درگذشت مادر رفیق واحد سیده

با  تاسف با خبر شدیم که روز شنبه ۸ آذرماه ۱۳۹۳ زینب کرمیانی (دایه باجه )، مادر  گرامی واحد سیده عضو دربند کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری و از فعالین کارگری شهر مهاباد، بر اثر بیماری فوت نموده است. ما اعضای کمیته هماهنگی، درگذشت این مادر رنج دیده  را به رفیق عزیز واحد سیده و دیگر بستگان آنان تسلیت می گوئیم.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری – ۰۹/۰۹/۱۳۹۳

اطلاعیه شماره ۲۵ کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

واحد سیده با سپردن  وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی برای ۵ روز به ‌مرخصی آمد

http://komitedemahabad.blogfa.com/post/32

کارگران ، تشکل‌های کارگری و مردم آزاده

همانگونه که در اطلاعیه شماره ۲۴ کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد به اطلاع رسانده بودیم روز شنبه ۸ آذر مادر زینب کرمیانی( دایه باجه )  مادر واحد سیده فعال کارگری زندانی و از اعضای کمیته هماهنگی‌ برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری که به علت بیماری در بیمارستان مهاباد بستری شده بود برای همیشه از میان ما رفت.

واحد سیده برای اینکه بتواند در این شرایط  کنار خانواده و بستگان باشد درخواست ‌مرخصی کرده بود که امروز بعد از ظهر مورخ ۱۰ آذر ۱۳۹۳  با ‌مرخصی واحد موافقت شد و واحد برای ۵ روز به ‌مرخصی آمد ، قابل ذکر است که برای این ‌مرخصی ۵ روز قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی صادر شد که تهیه‌ این وثیقه از طرف خانواده و آشنایان با ‌مرخصی واحد موافقت شد.

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد ضمن تسلیت مجدد به واحد سیده و خانواده عزیزش خواستار آزادی تمامی‌ کارگران زندانی  و زندانیان سیاسی است.

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

شماره تماس با سخنگوی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد، کوروش بخشنده:

۰۹۳۷۹۹۶۰۷۴۷

komitedefaa@gmail.com

http://komitedemahabad.blogfa.com/

دهم آذر ۱۳۹۳

مشاور رئیس جمهور از کارگران ساختمانی عذرخواهی کند

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۱۰ آذر ۹۳ آمده است : یک فعال مستقل کارگری از «اکبر ترکان»، مشاور عالی رئیس جمهور خواست که بخاطر «پول زور» خواندن حق بیمه کارگران ساختمانی از جامعه کارگری عذرخواهی کند.

به گزارش۱۰آذرایلنا،حسین امیدی در این باره گفت: اظهارنظر آقای ترکان نشان می‌دهد که او کمترین اطلاعی از وضعیت معیشت کارگران ساختمانی، ایمنی کارگاه‌های ساختمانی و چرایی رکود بازار مسکن ندارد.

او با رد ادعای مشاور عالی رئیس جمهور که بیمه کارگران ساختمانی را عامل اصلی بیکاری آنان دانسته بود، افزود: سهم کارفرمایی حق بیمه کارگران ساختمانی تنها یک درصد از کل هزینه‌های ساخت و ساز را شامل می‌شود و روشن است که چنین هزینه اندکی نمی‌تواند به رکود بازار مسکن و به تبع بیکاری کارگران ساختمانی منجر شود.

امیدی تصریح کرد: تورم و رکود اقتصادی از عوامل اصلی بیکاری کارگران ساختمانی هستند چراکه به رکود بازار مسکن دامن زده‌اند و از مشاور عالی رئیس جمهور بعید است که از چنین دلایل بی‌پشتوانه‌ای برای اثبات منویاتش استفاده کند.

او با اشاره به مرگ روزانه ۵ کارگر بر اثر حوادث شغلی، گفت: بیش از نیمی از این حوادث برای کارگران ساختمانی رخ می‌دهد و این آمار جدا از کارگرانی است که بر اثر حوادث حین کار به معلولیت دائمی دچار می‌شوند.

این فعال مستقل کارگری در عین حال پرسید: آیا بیمه کارگران ساختمانی که سلامت جسمی‌شان تا این حد در معرض خطر است واجب‌تر از نان شب نیست؟ فرض کنید یک کارگر ساختمانی بر اثر حادثه شغلی آسیب ببیند یا جان خود را از دست بدهد. این بدان معناست که نان آور یک خانواده از کار افتاده است آنهم خانواده‌ای که قطع به یقین از طبقات ضعیف جامعه است.

او در ادامه گفت: بیمه‌ای که در حال حاضر برای کارگران ساختمانی اجرا می‌شود نواقض زیادی دارد اما می‌توان با نواقصش ساخت و به هر حال بودنش از نبودن آن بهتر است.

امیدی در پایان با اشاره به روزمزد بودن کارگران ساختمانی پرسید: کارگران ساختمانی یا کارگران فصلی که زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار ندارند تا در ایام بیکاری از بیمه بیکاری بهره‌مند شوند، معیشت خود و خانواده‌شان را چگونه تامین کنند؟

مهر گزارش می‌دهد؛

کارگران به وزیر کار نامه نوشتند/ جزئیات گزارش ویژه افت شدید قدرت خرید

 

http://www.mehrnews.com/news/2432987

به گزارش خبرگزاری دولتی مهر در تاریخ ۱۰ آذر ۹۳ آمده است : کارگران در نامه جدید به وزیر کار با تاکید بر افت شدید قدرت خرید، ارزش یک میلیون تومان سال ۸۴ را امروز ۲۷۳ هزارتومان اعلام و از ورود ادبیات جدید درک شرایط و مصلحت در مذاکرات تعیین دستمزد انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در آستانه ماه‌های پایانی سال و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای آغاز مذاکرات نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار، موج تازه‌ای از تلاش‌ها برای ارائه شرایط واقعی از معیشت خانوارهای کارگری کشور آغاز شده است.

نمایندگان کارگری کشور می‌گویند این روزها منتظر اعلام برنامه وزارت کار برای حضور در جلسات تعیین دستمزد شورای عالی کار هستند. کارگران در سال جاری بر این نکته تاکید دارند که دیگر پیش کشیدن بحث شرایط ویژه و مصلحت اندیشی در افزایش ناقص مزد و مسائلی از این دست را نمی پذیرند و اگر این بار قرار است به آنها بگویند شرایط افزایش مزد ویژه است، بهتر است به سراغ کارفرمایان بروند و یکبار هم که شده دستمزد ویژه برای کارگران تصویب کنند.

طی سال‌های اخیر به دلیل طرح برخی مباحث از سوی دولت‌ها و دخالت مستقیم در افزایش سالیانه دستمزدها، فاصله بین تامین هزینه های مربوط به معیشت کارگران و همچنین دریافتی ها به بیشترین میزان رسیده است.

این شکاف پس از اجرای فاز اول هدفمندی یارانه ها در دولت سابق و دخالت مستقیم در افزایش ناچیز ۹ درصدی دستمزد سال ۹۰ بیشتر شده و در سال‌های اخیر نیز با وجود افزایش‌های تا ۲۸٫۵ درصد نیز، فاصله بین درآمد و هزینه های کارگران همچنان باقی است.

جدیدترین گزارش‌های ارائه شده از سوی مرکز آمار و بانک مرکزی مبنی بر افزایش هزینه خانوارهای شهری به ۱٫۸ تا ۲٫۵ میلیون تومان در ماه نیز به خوبی شکاف موجود بین دستمزد ۶۰۹ هزارتومانی مشمولان قانون کار با نیازهای واقعی خانوار را نشان می دهد.

در حال حاضر، از مجموع حدود ۲۳ میلیون شاغل کشور، ۱۲٫۵ میلیون نفر کارگر و تحت پوشش قانون کار شناخته می شوند؛ از این رو اجرای هرگونه برنامه از سوی دولت برای بهبود شرایط زندگی و تقویت معیشت کارگران می تواند تاثیرات مثبتی در بالا رفتن میزان انگیزه کار در کشور و بهره وری داشته باشد.

فرامرز توفیقی رئیس کارگروه تخصصی مزد و بهره وری وزارت کار و مشاور ارشد مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران در نامه تازه ای به علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابعاد تازه ای از وضعیت معیشت کارگران، قدرت خرید ریال و همچنین انتظارات جدید کارگران در تعیین دستمزد سال ۹۴ را مطرح کرده است.

در نامه توفیقی به وزیر کار آمده است:

“باز ماه ھای پایانی سال و بحث داغ بودجه و مزد سال بعد و رونق بازار گمانه زنی ھا، آفتی که ھمیشه مانع اجرای ماده ۴۱ کار برای تعیین مزد شد و بازار مذاکرات ۳ جانبه را به بیراھه برد و امید می رفت امسال فرمول مناسبی جھت تقویت و در راستای حمایت از اجرای ماده ۴۱ ارائه گردد تا کارگران برای یکبار ھم که شده شاھد اجرای این ماده باشند و آرزوی اجرای این ماده با ضمائم برایشان رویا نشود.

آقای وزیر، در تعیین دستمزد سال ۱۳۹۳ صحبت از کاھش تورم و افزایش رونق کسب و کار نمودید و با این وعده که برای یکبار ھم که شده معنای یک ۳ جانبه گرائی ابتدائی را جامعه کار شاھد بودند. بماند اندک دوستانی که با ناآشنائی از شرایط دست به انتقاد زدند و مصداق بارز گنه کرد در بلخ آھنگری و … شدند.

گذشت زمان ثابت کرد که در مھار تورم دولت تدبیر و امید موفق عمل کرد، اما به راستی چرا این مھار و این دستاورد در سفره مردمان نجیب و کارگران صبور خود را نشان نمی دھد و باورش برای طبقه آسیب پذیر بسی سخت گشته؟ آری علت را نباید در تورم بجوئید چرا که با علم آمار و منطق صدق گفتار روشن است بلکه حال خانواده ھای کارگری با پدیده ای دست و پنجه نرم می کنند به نام کاھش یا میل به سوی صفر قدرت خرید.

آری این پدیده در این سال ھا به علل فوق خود را بر سفره کارگران تحمیل نمود:
۱- عدم وجود قدرت چانه زنی: براساس گزارش جھانی رقابت پذیری که عوامل پیشران بھره وری و کامیابی را در کشورھا مورد کنکاش قرار می دھد، شاخص ھمکاری در روابط کارفرما و کارگر،
ایران در رتبه ۱۳۴ در میان ۱۴۲ کشور قرار دارد، این یعنی فضای تعامل و ھمکاری که باید میان کارفرما و کارگر وجود داشته باشد عموما خصمانه است. حال صحبت از چانه زنی در این فضا
خوش باوری است که نتیجه اش تحمیل شرایط بر نمایندگان کارگری می شود.

۲- عدم وجود امنیت شغلی: ھمانطوری که می دانید این امنیت است که در مذاکرات خود را به مثابه قدرت نشان می دھد و باز طبق آمار ایران در ارتباط با رویه ھای استخدام و اخراج در رتبه ۱۲۰ از ۱۴۲ قرار دارد و این نشان می دھد در این زمینه نیز موفق عمل نکرده ایم و با بازگذاشتن فضا برای برخورد با امنیت شغلی کارگران ضمن سلب امنیت شغلی برای آنھا با بھانه ھای واقعی ھمچون رفع موانع از بازار کسب و کار، عدم تبیین مشاغل با ماھیت دائم و موقت، ھجوم قراردادھای سفید امضاء (علیرغم غیرقانونی بودن) و …. نه تنھا باعث ایجاد انواع بیماری ھای شغلی در زمینه ھای روحی و جسمی گشته ایم، بلکه با کاھش قدرت چانه زنی باز بی اثر بودن مذاکرات را به دنبال داشته ایم.

۳- عدم اھمیت دادن به آموزش از سوی سیاست گذاران: باز بنا به ھمین مرکز، در شاخص آموزش کارکنان رتبه ۱۳۵ از ۱۴۲ را داریم و این یعنی عدم اھمیت قائل شدن به مقوله بھره وری و
بروزرسانی دانش کارکنان از سوی کارفرمایان که منجر به کاھش قدرت رقابت پذیری بنگاه نسبت به رقبا شده که باز ھزینه این کاھش قدرت را کارگران پرداخت نموده اند، چرا که با عدم پرداخت به موضوع آموزش قدرت رقابت پذیری بنگاه اقتصادی کاھش می یابد و نزدیکترین علت برای فرار از مسئولیت این کارگران مظلوم ھستند که باید تاوان عدم درک صحیح از شرایط و اوضاع اقتصادی کارفرمایان را بپردازند.

۴- بازی با قانون به اسم درک شرایط: در طی این سال ھا که از تصویب قانون کار جمھوری اسلامی می گذرد ھر ساله و ھنگام بررسی دستمزد سال آینده به اسم درک شرایط و با چوب عواملی ناشی از عدم وجود قدرت چانه زنی و کمبود قدرت نمایندگان کارگری در سطح عمومی و به عبارتی نداشتن پایگاه در حوزه کار نگذاشتند این قانون رنگ اجرا به خود ببیند و نتیجه …

آنچه از این ندانم کاری ھا به دست آمد، کاھش قدرت خرید جامعه شد و آن بلائی که نباید بر سر صنعت می آمد، آمد و صنعت رنگ رکود را در شرایط تورمی به خود دید. امروزه آنچه از تئوریسین ھای اقتصادی می شنویم ھمه حول محور تولید می گردد، نمی دانم چرا ھیچکس از مصرف صحیح سخن به میان نمی آورد، ظاھرا با این سطح پائین رقابت پذیری باورمان شده قرار است محصولات ما در سرزمین دیگری مصرف گردد و این مردمان این مرز و بوم نیستند که باید از حاصل دسترنج فرزندانشان بھره مند شوند.

باید بپذیریم بھترین بازار برای ھر کشوری، بازار داخلی است که با رونق گرفتن بازار داخلی و با بالا بردن قدرت رقابت پذیری صنایع داخلی است که می توان به آنسوی مرزھا اندیشید. تا زمانی که جامعه مصرف کننده قدرت خرید نداشته باشد و بودجه خانوار را بر روی حداقلی ببندد، ھیچگاه نمی توان به رونق و برون رفت از رخوت و خواب صنایع اندیشید.

آری این مصرف است که چرخ تولید را به حرکت در می آورد و مصرف نیز در گرو قدرت خرید است، قدرت خرید نیز در گرو بالا بردن سطح رفاه عمومی است در یک کلام طبق آمار، کاھش قدرت خرید خانوارھا در سال ھای ۱۳۸۴ لغایت ۱۳۹۲ منجر به تحمیل رکود تورمی به صنعت گردید و برای برون رفت از این معضل تنھا راه پیش رو جبران مافات است.

ھر عقل سلیمی می داند که جبران یکباره آن نه امکانپذیر است و نه درمان درد است بلکه با توجه به ماده ۴۱ قانون کار و تبصره ھای ۱ و ۲ می توان با تقسیم این کاھش قدرت خرید در بازه زمانی باقیمانده دولت تدبیر و امید قدرت خرید را به سال ۱۳۸۴ بازگرداند.

ارقام مرکز آمار نشان می دھد ھر ۱۰۰۰ تومان سال ۱۳۸۴ حال قدرتش به ۲۷۳ تومان رسیده است یعنی کاھشی ۷۳ درصدی که می توان این را با تقسیم در یک دوره ۳ ساله به مصوبات
حداقل مزد افزود و دولت با قبول وظیفه اش در زمینه ضلع سوم شریک اجتماعی و با اھرم ھای تشویقی نسبت به قبول این افزایش در قالب ھای موجود اقدام نماید.

چرا که ھمانطوری که مستحضرید واکنش کارفرمایان به افزایش دستمزد بالا بردن قیمت محصولات است که متاسفانه ھیچ ھمخوانی با افزایش سطح دستمزد ندارد. طبق بررسی ھای انجام
شده در بالاترین حالت و سطح، سھم مزد در قیمت تمام شده کالا به ۱۵ درصد ھم نمی رسد و افزایش حقوق در بازه ھای ۱ الی ۴ درصد می گردد، قیمت انرژی نیز اصلا آنچنان نیست. تنھا
می ماند قیمت مواد اولیه که دولت به عنوان شریک اجتماعی می بایست برای آن چاره اندیشی نماید.

فلذا برای تحقق بخشیدن به وعده دولت تدبیر و امید مبنی بر بازگرداندن شادی به خانواده ھای کارگری دولت ضمن مھار تورم باید به جبران کاھش قدرت خرید کارگران بیاندیشد.”

دردنامه یک کارگر

احمد ناب دل : تبریز جهنم کارگران

 

http://chzamani.blogspot.se/2014/12/blog-post.html

 

به نوشته وبلاگ کمیته حمایت از شاهرخ زمانی آمده است : با توجه به وضعیت سرسام آور گرانی ها و تورم در سالهای اخیر وضعیت معیشتی کارگران واقعا” اسفناک است وقتی حقوق کارگری چند برابرکمتر  از خط فقر است حتی آن تعداد از کارگرانی را که کار میکنند  با وجود کارکردن قادر به تامین اولیه ترین و اساسی ترین نیازهای زندگی خود نیستند و برای امرار و معاش و به دست آوردن پولی که بتواند جوابگوی نیازاقتصادیشان باشد تن به استثمار بیشترمیدهند ساعات کاری خود را افزایش میدهند و تعدادی نیز مجبورند چند کار را انجام دهند تن به امضای قرادادهای موقت و سفیدامضا بدهند  تا بلکه شرمنده خانواده خود نباشند وحداقل  از عهده نان شب برآیند در شهری مثل تبریز وضعیت به مراتب بدتر از سایر شهرها است عدم وجود تشکل های کارگری مستقل و آگاه نبودن کارگران از حقوق اولیه خود باعث شده است کارفرمایان تا میتوانند بهره کشی و استثمار کنند و زندگی روز به روز به کام کارگران این شهر تلخ تر میشود بیکاری معضلی است که بیداد میکند و کارگر جویای کار مجبور است کاری را که به دست آورده است با چنگ و دندان حفظ کند وهرگونه بیحقوقی را برای سیر کردن شکم خانواده اش تحمل کند و کارفرماها از این شرایط بیشترین استفاده را میکنند تا روز به روز بیشتر بر ثروت خود بیافزایند به قیمت استثمار کودک و زن و مرد .کارگردر واحد تولیدی کارگاه یا هر محیط دیگر کاری وقتی حرف از بیمه میزند تهدید به اخراج میشود وقتی بازرس بیمه برای سرشماری و بیمه اجباری کارکنان به محل کار مراجعه میکند کارگر را مجبور به مخفی شدن از چشم او میکنند و در خوشبینانه ترین حالت کارفرما میگوید اگر بخواهی بیمه شوی هزینه آن بر عهده خود توست به نحوی کارگر از بیمه شدن منصرف میشود  حتی حقوق پایه کارگری نیز نسیب کارگر نمیشود ساعات کاری در مواردی مثلا” کارکنان غذاخوری ها رستورانها و واحدهای تولیدی و صنعتی و…بیش از ده ساعت است و خبری از مزد اضافه کاری نیست تعطیلی هفتگی وجود ندارد و این کارگران تعداد روزهای تعطیلی و استراحتشان درطول سال در مواقعی حتی به تعداد انگشتان دو دست نمیرسد آنهم بدون مزد .  نبود کار موجب گردیده است کارگری که ناآشنا به حقوق کارگری خود باشد در مقابل این استثمار وحشیانه سکوت کند برای امرار معاش خانواده اش تن به این کارها دهد حداقل ترین چیزی که یک کارگر به آن نیاز دارد ایمنی وبهداشت محل کار اوست که از آن هم خبری نیست و کارگرانی که به لحاظ شرایط سخت کاری عدم ایمنی و بهداشت در محل کارشان دچار حادثه  و آسیب جسمی میشوند مجبورند بقیه عمر خود را در فلاکت و بدبختی بگذرانند. کارگران ساختمانی نمونه این کارگران هستند که بدون هیچ گونه ایمنی محل کاریشان که هرآن امکان بروز حادثه وآسیب جسمی وجود داردمشغول کار کردن هستند . کارگران ساختمانی بخصوص کارگران ساده کارشان مقطی و فصلی  و در مواردی روزانه است .یک هفته در یک ساختمان کار میکند هفته بعد در محل دیگر .میدانهایی در داخل شهر وجود دارد که محل تجمع این کارگران جویای کار است پیش از طلوع آفتاب در این میدانها جمع میشوند و کافرمایان برای بردن کارگر به این میدانها مراجعه میکنند .کارگرانی که نسبت به بقیه از جثه و بنیه قوی تر برخوردارند در این چرخه کار شانس بیشتری برای کار کردن دارند از بین این کارگران فقط تعداد اندکی به محل کار برده میشوند و بقیه تا لنگ ظهر در این میدانها که نمونه آن میدان ساعت است منتظر میمانند تا بلکه کاری نسیبشان شود که این اتفاق نیمافتد و با دست خالی به خانه برمیگردند .دوباره روز از نو روزی از نو، وقتی هم جهت کار به محلی برده میشوند خبری از هیچ حقی نیست که این کارگر دارد کارفرما هر موقع دلش بخواهد اخراجش میکند بیمه ای وجود ندارد کاربدون بیمه و هیچ گونه ایمنی صورت میگیرد ولی کارگر با  فشارهای اقتصادی زیادی روبروست و شرایط کار را میپذیرد و به استثمار جسمی خود تن میدهد.

در واحدهای تولیدی بزرگتر مثل تراکتور سازی وشیرین عسل که کارگرانشان نسبتا” از کار باثباتی برخوردارند نیز مشکلات و بیحقوقی به نوعی دیگر بیداد میکند با دریافت حقوق فرد نمیتواند از عهده تامین نیازهای زندگیش براید ولی ماهها خبری از حقوق نیست .برای صرفه جویی در هزینه و عدم استخدام کارگر جدید اضافه کاری اجباری گریبانگیر کارگران این واحد هاست قرادادهای کاری به صورت موقت است و هرگونه اعتراض کارگران به وضعیت موجودشان برابر با اخراج آنهاست وسکوت میکند .

در یک خانواده کارکردن یک نفر کافی نیست هزینه های زندگی در حدی سرسام آور است که حتی کودک و زنان نیز تن به استثمار میدهند وباتوجه به نگرشهای مردسالارانه ای که وجود دارد کارگران زن از وضعیت به مراتب بدتری از مردان برخوردارند وشرایط کارفرما را برای اشتغال خود میپذیرند حقوق ومزدشان در مواردی نصف حقوق مرد هم نمیشود و کودکان کار که در این شهر توجه هر کسی را به خود جلب میکند در کارگاههای تولیدی و صنعتی در شرایط بد بهداشتی و زیان آور با کمترین حقوق این کو دکان مورد بهره کشی قرار میگیرند .

 

امکان ندارد اشک در چشمت جاری نشود وقتی این وضعیت کارگران را ببینی که کافرما برای بردن کارگر به این میدانها میاید دها کارگر که بین آنها افراد سالخورده و نوجوانان نیز دیده میشوند به سمت وی برای استثمار شدن یورش میبرند . یا کودکانی که در کوچه و خیابان با یک بسته آدامس به نوعی  گدایی میکنند زنان و دخترانی که برای تامین زندگیشان تن فروشی میکنند  یا زنانی و مردانی  که برای امرار معاش به دست فروشی مشغول هستند وصحنه های درگیری این افراد با مامورین شهرداری یا نیروی انتظامی که با زور و مشت ولگد مانع اینکار میشوند احساسات هر بیننده ای را جریحه دار میکند

آری به قیمت استثمار و بهره کشی از کودک وزنان سرمایه داران روزبه روز  بر ثروتشان افزوده میشود و یک کارگر برای گذران زندگی تامین و امرار و معاش وسیر کردن شکم خانواده اش در یک محیط بدون هیچ گونه ایمنی و شرایط بهداشتی تن به استثمار وحشیانه میدهد .

و هر کسی که بخواهد کوچکترین  قدمی در آگاه سازی کارگران از اولیه ترین حقوق قشری که به آن متعلق است بردارد به شدت سرکوب میشود از کار اخراج میشود با پرونده سازی های مکرر دروغین و اتهامات امنیتی و سیاسی پیشروان و فعالین کارگری  روانه زندان میشوند  و کارگران حق داشتن تشکلی مستقل که مدافع حقوق آنان و نقش روشنگری در بین کارگران را داشته باشد ندارند .از نمونه این فعالین در تبریز کارگرزندانی  محمد جراحی از اعضای کمیته پیگیری است که هم اکنون در زندان تبریز به سر میبرد .

این وضعیت اسفناک و غیر انسانی کارگران که در بیحقوقی کامل به سر برده و استثمار میشوند حاوی درس وپیامی برای ما کارگران است  که از کارگران زندانی دفاع و حمایت کرده باید همه تلاش خودرا بکنیم و دست اتحاد بدهیم برای ایجاد تشکل های مستقل کارگری که بتواند از حقوق اولیه کارگران  دفاع کرده و نقش روشنگری و آگاه کردن کارگران از حقوق خود را داشته باشد .

احمد ناب دل – از کارگران تبریز

معدن البرز شرقی

اعتصاب کارگران معادن البرز شرقی در اعتراض به عدم پرداخت دو ماه حقوقشان

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۱۰ آذر ۹۳ آمده است : صبح روز دوشنبه بیش از ۱۴۰۰ کارگر معادن البرز شرقی به همراه رانندگان اتوبوس این معادن و رانندگان کامیون زغالکش و پیمانکاران جزئی در اعتراض به عدم پرداخت ۷۰ روزهٔ حقوق و مزایای کارگران این معدن در محل کارشان منطقهٔ طزره، اعتصاب کردند و برای چند ساعت دست از کار کشیدند.

به گزارش۱۰آذرایلنا،یکی از کارگران معادن البرزشرقی از اعتصاب چند ساعتهٔ ۱۴۰۰ کارگر معادن البرز شرقی خبرداد و گفت: صبح روز دوشنبه (دهم آذر ماه(بیش از ۱۴۰۰ کارگر معادن البرز شرقی به همراه رانندگان اتوبوس این معادن و رانندگان کامیون زغالکش و پیمانکاران جزئی در اعتراض به عدم پرداخت ۷۰ روزهٔ حقوق و مزایای کارگران این معدن در محل کارشان منطقهٔ طزره، اعتصاب کردند و برای چند ساعت دست از کار کشیدند.

گفته می‌شود کارفرما دلیل عدم پرداخت معوقات را کمبود منبع مالی عنوان کرده است.منابع کارگری در خصوص تعویق در پرداخت دستمزد‌ها و بیمه‌های کارگران معدن البرز شرقی به گفته‌اند علاوه بر تعویق ۷۰ روزهٔ حقوق کارگران، حق بیمه ۱۴۰۰ کارگر این واحد معدنی با تاخیر چند ماهه به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و در حال حاضر ۴ ماه است که حق بیمه کارگران معادن البرز شرقی پرداخت نشده است.

وی همچنین در خصوص قول‌های داده شده از سوی مسولین معدن برای پرداخت معوقات گفت: یک سری قول‌هایی از سوی مسولین معدن داده شده اما به این شکل که پیش می‌رود دیگر امیدی به بهبود وضعیت نداریم.این منبع کارگری در خصوص پیگیری مطالبات کارگران معدن البرز شرقی گفت: در صورتی که کارفرما نسبت به پرداخت حقوق کارگران هرچه سریع‌تر اقدام نکند، این اعتصابات ادامه پیدا خواهد کرد.

یکی از نمایندگان کارگران این معدن عامل بروز مشکلات در این واحد تولیدی را واگذاری آن به شرکت ذوب آهن اصفهان عنوان کرد و گفت: از ۶ ماه پیش که این شرکت زیر نظر فولاد اصفهان رفته هیچ گونه مساعدتی نسبت به رسیدگی به وضعیت کارگران نداشته و کارگران در تامین معیشتشان با مشکل مواجه شده اند.

اعلام قیمت جدید انواع نان در پایتخت/ بربری ۷۰۰ تومان، سنگک ۸۰۰ تومان

 

http://www.mehrnews.com/news/2433294

به گزارش خبرگزاری دولتی مهر در تاریخ ۱۰ آذر ۹۳ آمده است : رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان، قیمت جدید انواع نان با ۳۰ درصد افزایش به طور متوسط را براساس تازه‌ترین مصوبه دولت اعلام کرد.

محسن لزومیان در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح جزئیات افزایش به طور متوسط ۳۰ درصدی قیمت آرد و نان در استان تهران گفت: دولت به منظور بهبود کیفیت نان، کاهش ضایعات و اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها، قیمت آرد و نان را در سراسر کشور اصلاح کرد که بر این اساس، کارگروهی که به ریاست استاندار در استان تهران تشکیل شده بود نیز شب گذشته در رابطه با قیمت نان در این استان به جمع بندی رسید.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان افزود: بر این اساس، قیمت هر قرص نان سنگک ۸۰۰ تومان، بربری ۷۰۰ تومان، لواش ۲۲۵ تومان و تافتون ۴۲۵ تومان تعیین شده است، ضمن اینکه قیمت انواع نان فانتزی نیز به طور متوسط ۳۰ درصد نسبت به دوره قبل از اصلاح قیمت افزایش یافته است.

به گزارش مهر، پیش از این، قیمت نان لواش ۱۶۰ تومان، بربری ۵۰۰ تومان، تافتون ۳۰۰ تومان و سنگک ۶۰۰ تومان بود.

در همین حال، محمد جواد کرمی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان نان صنعتی گفت: از امروز دوشنبه قیمت نان بربری صنعتی ۹۰۰ تومان، نان باگت ۶۵۰ تومان، نان همبرگری ۶۵۰ تومان و نان برکشن حدود ۲۵۰ تا ۲۶۰ تومان شده است.

البته نعمت الله ترکی معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران گفت: با اتحادیه‌های نانوایان درباره افزایش ۳۴ درصدی قیمت انواع نان به توافق رسیدیم.

وی افزود: این افزایش قیمت شامل تهران ، ری ، شمیرانات و پردیس می‌شود و با ابلاغی که از دهم آذر به فرمانداری‌ها صورت می گیرد، آنها در خصوص قیمت نهایی دیگر شهرستان‌های استان تصمیم گیری می کنند که به طور قطع این افزایش قیمت در دیگر شهرستان‌ها نسبت به تهران پائین تر هم خواهد بود.

در همین حال، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بر اساس مصوبه مورخ نهم آذرماه استانداری تهران قیمت انواع نان و آرد در شهرهای تهران، ری، شمیرانات و پردیس را به شرح زیر اعلام کرد:

قیمت جدید نان در پایتخت

  1. بربری ۶۰۰ گرمی – ۷۰۰ تومان
  2. سنگک ۶۵۰ گرمی- ۸۰۰ تومان

    ۳٫ تافتون و لواش‌گردان ۱۷۰ گرمی –  ۲۲۵ تومان

    ۴٫ تافتون سنتی ۲۸۰ گرمی – ۴۲۵ تومان

قیمت جدید آرد

  1. آرد ۱۲ درصد (نوع آرد برای سبوس استحصالی)- کیلویی ۸۰۰ تومان درب کارخانه
  2. آرد ۱۵ درصد (نوع آرد برای سبوس استحصالی) – کیلویی ۸۱۵ تومان درب کارخانه
  3. آرد ۱۸ درصد(نوع آرد برای سبوس استحصالی) – کیلویی ۸۳۰ تومان درب کارخانه
  4. آرد ۲۱ درصد(نوع آرد برای سبوس استحصالی)- کیلویی ۸۴۵ تومان درب کارخانه

بیمارستان خصوصی گران و بیمارستان دولتی شلوغ

http://www.etehadeh.com/?page=news&nid=4055

به نوشته سای اتحادیه آزاد کارگران ایران به نقل از سلامت نیوز آمده است  :هزینه بستری، جراحی و آزمایشات در بیمارستان های خصوصی گاهی حتی تا صد برابر بیشتر از بیمارستان های دولتی است، اما از آن سو بیمارستان های دولتی متراکم از بیمار بوده و طبعا کیفیت خدمات ارائه شده در آنها کاهش می یابد.

گاهی مردم برای پرداختن هزینه های سرسام آور بیمارستان های خصوصی مجبورند زندگی خود را به حراج بگذارند تا از پس مخارج این بیمارستان ها برآیند و گاهی نیز شرایط بگونه ای است که اورژانس یک بیمارستان دولتی تا آن اندازه متراکم می شود که پرسنل درمانی، بیماران را به سختی پذیرش می کنند و گاهی نیز به بیماران گفته می شود که «تخت خالی نداریم»
هرچند که اکنون رضایتمندی از هزینه های درمانی و نوع برخورد پرسنل بیمارستانی در بیمارستان های دولتی افزایش یافته، اما برخی معتقدند به همان نسبت که بیمارستان های دولتی خدمات ارزان تری نسبت به بیمارستان های خصوصی ارائه می کنند، کیفیت خدمات آنها نیز کاهش می یابد.
از سوی دیگر درحالیکه هزینه بیمارستان های دولتی نسبت به بیمارستان های خصوصی مناسب است، اما هزینه های از محل های دیگر مانند دارو یا آزمایش یا تجهیزات پزشکی، گریبانگیر بیماران می شود.
با توجه به این مسایل در یک روز بارانی به بیمارستان های مختلف سر زدم و با تعدادی از بیماران و همراهان آنان درباره مشکلات خاصشان گفت وگو کردم.
هر آمپول، یک ونیم میلیون تومان 
با اینکه شش ماه از اینکه فهمیده است که فرزند ۱۲ ساله اش سرطان خون دارد، اما هنوز در شوک است و چشمانش قرمز از اشک.
این مادر که برای درمان فرزندش به بیمارستان شریعتی مراجعه کرده، از خدمات بیمارستان، نحوه برخورد پرستاران با او و همچنین هزینه های درمانی راضی است اما با بغض ناشی از بیماری فرزند توضیح می دهد که بابت هر یک آمپول کودکش که از خارج بیمارستان تهیه کرده، یک ونیم میلیون تومان پول پرداخت کرده است.
مریم ادامه می دهد که طی شش ماه، هزینه این آمپول ها حداقل بیش از شش میلیون تومان شده است.

تخت خالی نداریم
«تورانی» پدری است که پای فرزندش دچار شکستگی و پس از آن دچار خون مردگی و تشکیل لخته خون در محل شکستگی شده و برای مداوای آن به چند بیمارستان دولتی مراجعه کرده اما این بیمارستان ها به دلیل شلوغی و تراکم بیماران از پذیرش فرزند او خودداری کرده اند.
او در بیمارستان شهدای تجریش می گوید: پس از سه روز جستجو بالاخره فرزندم در اورژانس این بیمارستان پذیرش و پس از آن تخت بستری برای او پیدا شد.
وی می افزاید: هرچند هزینه های این بیمارستان، تعرفه دولتی است با این وجود برای یک آزمایش تصویربرداری، ۲۵۰ هزار تومان پول پرداخت کردم.

یک ماه انتظار برای تصویربرداری 
به مرکز قلب تهران می روم و چهره نگران زنی توجهم را جلب می کند، او که «زندی» نام دارد، برایم تعریف می کند که پس از سال ها زندگی و خانه دار شدن، همسرش ناگهان بیمار می شود و حالا حاضر است تمام دارایی اش را خرج درمان همسرش کند.
وی می گوید: شوهر ۳۴ ساله ام دچار افتادگی مادرزادی دریچه میترال و نقص دیواره بین دو بطن است و برای درمانش به این بیمارستان مراجعه کردم.
این زن می افزاید: برای انجام اکومری در این بیمارستان یک ماه منتظر ماندم؛ هزینه جراحی قلب همسرم ۲۰ میلیون تومان بود اما با بیمه ایرانیان در این بیمارستان بیش از دو میلیون تومان شده است.
زندی تصریح می کند: یک بیمارستان خصوصی، ۳۰ میلیون تومان بابت عمل قلب همسرم طلب کرد و می خواستیم خانه خود را بفروشیم تا این هزینه را پرداخت کنیم اما فهمیدیم که مرکز قلب تهران متخصصان خوبی داشته و با دو میلیون تومان می توان هزینه عمل را پرداخت.
وی می افزاید: بسیاری از افرادی که به بیمارستان ها مراجعه می کنند در آن لحظات پول را به هرقیمتی که شده تهیه می کند چون وقتی پای جان در میان می آید دیگر مادیات ارزشی ندارد.

زخم کوچکی که در صف بیمارستان تبدیل به زخم بسیار گسترده شد 
زن مسنی با در دست داشتن ظرف نمونه آزمایشگاهی زیر باران به کندی و به سختی در خیابان اصلی داخل بیمارستان امام خمینی(ره) به سمت آزمایشگاه می رود تا نمونه را به آزمایشگاه تحویل دهد.
از او که درباره علت مراجعه به این بیمارستان می پرسم، می گوید: بیماری شوهرم از یک زخم کوچک ساده در شست پا شروع شد و در مراجعه به پزشکان مختلف که بیماری او را زخم پای ناشی از دیابت احتمال می دادند، بیماری او تشخیص داده نمی شد.
این همراه بیمار ادامه می دهد: بالاخره به ما گفتند که برای تشخیص دقیق باید از پای همسرم نوعی تصویربرداری خاص شود که هر بیمارستانی آن را نداشت؛ یک بیمارستان خصوصی برای این نوع تصویربرداری ۳۰ میلیون تومان طلب کرد اما همین تصویربرداری در بیمارستان امام خمینی(ره) بیش از ۴۰ هزار تومان شد.
اسلامی می افزاید: بعد از یک ماه برو و بیا، بالاخره از بیمارستان امام خمینی(ره) وقت گرفتیم اما زخم که به علت گرفتگی عروق ناشی از سیگار تشخیص داده شد تا نزدیکی های زانو پیشرفت کرده بود و علاوه بر آن همسرم ناگهان دچار دل درد شدیدی شد که علت آن سوراخ در روده بود.
وی ادامه می دهد: همسرم از ۱۲ ظهر درد می کشید تا اینکه بالاخره ساعت ۱۲ شب بستری شد.

اسلامی اضافه می کند: هر روز ساعت پنج صبح از کرج راه می افتم تا به کارهای همسرم در بیمارستان امام خمینی(ره) رسیدگی کنم و طی شش ماه ۵۰۰ هزار تومان برای هزینه های درمانی او پرداخت کردیم.
وی در واکنش به این گفته ام که این مبلغ برای شش ماه مناسب است، با تعجب به من خیره می شود و می گوید: «سنگین است؛ این هزینه برای من سنگین است.»
اسلامی در ادامه از طولانی بودن روند تشخیص و درمان بیماری شوهرش گله کرده و می افزاید: اگر بیماری همسرم زودتر تشخیص داده می شد و زودتر در بیمارستان بستری می شد دیگر نیازی به صرف این همه هزینه، زمان و رفت و آمد نبود.
وی تاکید می کند: روند طولانی تشخیص و بستری شدن در بیمارستان ها هم به مردم و هم به نظام سلامت کشور، هزینه وارد می کند.
وقتی که قصد دور شدن از این زن مسن را دارم به دنبالم می آید و می گوید: «اگر می خواهی بدانی وضعیت بیمارستان ها چطور است باید بدانی که رویهمرفته وضعیت خوب نیست»

امکانات کم اما رفتار خوب 
«محمد موسوی» یکی دیگر از افرادی است که برای درمان مادر ۷۹ ساله خود به بیمارستان شریعتی تهران مراجعه کرده و هرچند از رفتار خوب پرستاران این بیمارستان خیلی راضی است اما گلایه هایی نیز دارد.
او می گوید: مادرم دچار ناراحتی قلبی بوده و ۹ روز است که برای آنژیوگرافی او معطل مانده ام؛ نمی دانم مشکل کجاست و شاید امکانات بیمارستان کم است.

مشکلات متعدد است 
از مردی که از شهرستان برای درمان بیمارش به بیمارستان امام خمینی(ره) مراجعه کرده و جلوی حسابداری منتظر است از مشکلاتش می پرسم.
با بی حوصلگی جواب می دهد که مگر دعواها را در محل حسابداری نمی بینی، این موضوع نشان می دهد که مشکلاتی وجود دارد.
بسیاری از مراجعه کنندگان به بیمارستان ها به دلیل درد، نگرانی، اضطراب، غم از دست دادن عزیزشان و مشاهده رنج نزدیکان خود، روحیه مساعدی برای مصاحبه نداشتند.
در این بین برخی همراهان بیماران نیز بی توجه به تردد بیماران در محل بیمارستان و مضر بودن دود تحمیلی سیگار برای بیماران و دیگر افراد، اقدام به مصرف سیگار می کردند.
عده ای دیگر نیز جلوی در بیمارستان ها از احساسات مردم استفاده کرده و با در دست گرفتن یک پرونده پزشکی و بغل کردن یک کودک ادعا می کردند که کودکشان مریض است و از مردم پول می گرفتند.
در بیمارستان های متعدد خصوصی نیز گلایه بیشتر از هزینه های بالا بود و هرچند برای برخی افراد ۵۰ میلیون تومان اصلا برایشان پولی نبود اما برخی دیگر برای تامین ۵۰۰ هزار تومان به آب و آتش می زدند.

کمبود تخت مهمترین مشکل بیمارستان های دولتی 
کمبود تخت های بستری در بیمارستان های دولتی بویژه بیمارستان های مرجع و همچنین کمبود نیروی انسانی یکی از بارزترین مشکلاتی است که مراجعه کنندگان به این بیمارستان ها آن را حس می کنند.
معاون وزیر بهداشت در مورد کمبود تخت های بیمارستانی پیش از این گفته بود: متاسفانه به رغم تلاش های گذشته، وضعیت ارائه خدمات بیمارستانی از لحاظ تعداد تخت و نسبت تخت به جمعیت در حد مطلوب نیست و این خدمات با توجه به تغییر هرم جمعیتی باید اصلاح شود.
به گفته «ایرج حریرچی»، ضریب اشغال بیمارستان های بالای ۵۰۰ تخت خوابی، ۸۵ درصد است و به ازای هر تخت نیز ۸ / ۲ درصد نیرو کار می کند.

البته وی تصریح کرده بود که حتی در برخی بیمارستان های رفرال(مرجع) در تهران به ازای هر تخت نیم پرستار کار می کند.
معاون وزیر بهداشت به این امر اذعان دارد که در اداره بیمارستان ها دچار مشکل هستیم و عزم دولت، اصلاح وضعیت موجود است.
وی با اشاره به افزایش بودجه وزارت بهداشت از منابع گوناگون افزود: قرار است ۴۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور بهره برداری شود، اما حتی اگر همه این ۴۰ هزار تخت طی ۲۰ سال آینده بهره برداری شود، تعداد قابل توجهی از آنها جایگزین بیمارستان های قدیمی هستند و حداکثر به رقم ۹ / ۱ تخت به ازای هر هزار نفر خواهیم رسید.
حریرچی گفت: بودجه ها را باید به ساخت بیمارستان های بالای ۸۵ تخت، اختصاص داد اما با ساخته شدن این بیمارستان ها باز هم تخت بیمارستانی کم خواهیم داشت.
وی افزود: بیش از ۸۰ درصد مردم همین تعرفه های درمانی را نیز به سختی تامین می کنند.
اکنون در کشور به ازای هر هزار نفر ۷ / ۱ تخت وجود دارد در حالیکه این رقم در کشورهای دیگر به سه تخت به ازای هر هزار نفر می رسد.
به رغم تمام کمبودها در بیمارستان های دولتی، برخی مراجعه کنندگان به این بیمارستان ها نیز از ارائه خدمات خوب، هزینه های پایین و رفتار مطلوب پرسنل رضایت داشتند و برخی دیگر چشم به اجرای طرح تحول نظام سلامت دارند تا وضعیت بیمارستان ها مطلوب شود، اما بی شک تا اجرای کامل یک طرح و مشاهده نتایج آن راه طولانی در پیش است.

http://khabarfarsi.com/ext/11227883

مطالبات حقوقی ۶۰ کارگر قدیمی کارخانه آزمایش مرودشت۳۰ ماهه شد

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۱۰ آذر ۹۳ آمده است : کارگران قدیمی کارخانه آزمایش مرودشت (واقع در استان فارس) که در یک سال اخیر شاهد تعطیلی دو ساله کارخانه و بازگشایی این واحد تولیدی در شهریورماه سال جاری بوده‌‌اند، در سه سال اخیر ۳۰ ماه حقوق نگرفته‌اند.

به گزارش۱۰آذرایلنا،منابع خبری در این واحد تولیدی گزارش دادند کارخانه آزمایش مرودشت که در زمینه تولید لوازم سرمایشی و گرمایشی منزل فعالیت دارد؛ مرداد ماه سال ۹۱ به دلیل افزایش مشکلات مالی و متوقف شدن تولید، تعطیل اعلام شد و از آن تاریخ حدود ۲۰۰ کارگر بیکار شدند.بر اساس این گزارش، این کارخانه که زیر نظر گروه صنعتی پیام اداره می‌شود اول شهریورماه سال جاری مجددا فعالیت تولیدی خود را از سر گرفت اما همچنان منابع مالی کافی برای پرداخت معوقات حقوقی کارگران قدیمی را ندارد.

براساس این گزارش،بعد از تعطیلی کارخانه که حدودا دو سال طول کشید، ۱۴۰ کارگر این کارخانه با استفاده از تسهیلات بازنشستگی قانون مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شدند و مابقی کارگران  قدیمی که تعدادشان به ۶۰ نفر می‌رسد از بیمه بیکاری استفاده نکردند و در کارخانه باقی ماندند.معوقات حقوقی کارگران از خردادماه سال ۹۱ آغاز شد و در این بین از محل فروش ضایعات و لوازم غیر قابل استفاده کارخانه بخشی از حقوق کارگران پرداخت شده است.با شروع به کار مجدد این کارخانه کارفرما به غیر از استخدام  دوباره ۶۰ کارگر قدیمی ۳۰ کارگر جدید جذب کرده است که حقوق آنان به صورت ساعتی محاسبه و پرداخت می‌شود.

هم اکنون مطالبات کارگران قدیمی شاغل در آزمایش به ۳۰ ماه رسیده است و به همین طریق کارگرانی که از مرداد ماه سال ۹۱ به مرور بازنشسته می‌شوند بر اساس سابقه خدمتشان از این کارخانه حقوق طلب دارند.

کارگران بازنشسته علاوه بر معوقات حقوقیشان، حین بازنشستگی نمی توانند سنواتشان را دریافت کنند.آنان برای وصول مطالبات خود به اداره کار شهرستان مرودشت شکایت کردند اما کارخانه پولی برای پرداخت سنوات آنان نداشت و در نهایت  کارگران با استفاده از رای اجرای احکام  اموال کارخانه را توقیف کردند.در صورت تامین منابع مالی و رفع موانع بازنشستگی، این تعداد کارگر حائز شرایط بازنشستگی تحت قانون مشاغل سخت و زیان آور را دارا می‌شوند.

بنابهمین گزارش،این کارخانه حدود ۱۱ میلیارد به تامین اجتماعی، ۱۱ میلیارد به دارایی و مبالغ هنگفتی به اداره برق و گاز بدهکار است.

گفتنی است کارخانه آزمایش دارای دو شعبه است که کارگران بازنشسته شعبه دیگر این واحد تولیدی در شرق تهران که از سال ۹۱ به تدریج بازنشسته شده‌اند هنوز موفق به دریافت سنوات پایان خدمت خود نشده‌ اند.

اطلاعیه شماره ۳۲ کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

ضرب و شتم شدید بهنام ابراهیم زاده از سوی ماموران امنیتی هنگام انتقال به دادگاه

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زادهf5077-9e237

http://chzamani.blogspot.se/2014/12/blog-post_74.html

ضرب و شتم شدید بهنام ابراهیم زاده از سوی ماموران امنیتی هنگام انتقال به دادگاه

کارگران ، تشکل‌های کارگری ، انسان‌های شریف و آزاده
همانگونه که مطلع هستید بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری عضو کمیته پیگیری ایجاد تشکل‌های کارگری و عضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان بیش از ۴ سال است که در زندان مشغول گذراندن حکم ضدّ کارگری است که برایش صادر شده بود.

در حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین در ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری و ضرب و شتم شدید زندانیان سیاسی این بند بهنام هم یکی‌ از زندانیانی بود که به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بعد از آن چند ماهی‌ را در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ همین زندان گذارند و متعاقب آن به زندان رجایی شهر تبعید شد.

امروز دو شنبه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۳ یک بار دیگر مسئولان امنیتی زندان رجایی شهر به بهنام اطلاع دادند که باید برای محاکمه‌ مجدد به دادگاه انقلاب تهران منتقل شود ، قبل از بردن بهنام به دادگاه انقلاب ماموران زندان رجایی شهر بهنام را وادار میکنند که برای بازرسی بدنی تمامی‌ لباس‌های خود را درآورده و لخت شود که بهنام با این خواسته مخالفت می‌کند و علیرغم  مقاومت شدید بهنام ماموران زندان بهنام را مورد ضرب و شتم شدید قرار میدهند و با بی‌ احترامی تمام او را لخت میکنند که به خاطر این ضرب و شتم شدید تمام سر و دست بهنام آغشته به خون  میشود و ماموران زندان با مشاهده وضعیت بهنام از انتقال بهنام به دادگاه صرفنظر کرده و او را به زندان بازمیگردانند.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن محکومیت شدید این حرکت ضدّ انسانی‌ از سوی ماموران زندان رجایی شهر خواستار آزادی بدون قید و شرط تمامی‌ کارگران زندانی و زندانیان سیاسی است.

دهم آذر ماه ۱۳۹۳

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢
k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail.com
komitehbehnam1.blogfa.com

پرداخت قسطی «سنوات خدمت» کارگران کارخانه کیان‌تایر ۶۰ ماه طول می‌کشد

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۱۰ آذر ۹۳ آمده است : حدود ۵۰۰ نفر از کارگران کارخانه «کیان تایر» که از سال ۸۹ به تدریج بازنشسته شده‌اند هنوز موفق به دریافت سنوات پایان خدمت خود نشده‌اند.

به گزارش۱۰آذرایلنا،کارگران بازنشسته این کارخانه گفته‌اند بازنشستگی‌شان با استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان آور انجام گرفته است و رقم حق سنوات خدمتشان با توجه به میزان سوابق کاری از ۲۰ تا ۶۰ میلیون تومان متغیر است.

بازنشستگان این کارخانه قدیمی تولید لاستیک در تهران می‌گویند سنوات خدمت حقی است که قانون برای جبران سال‌هایی که کارگران زندگیشان را برای انجام کار صرف کرده‌اند در نظر گرفته است و این حق طبق عرف جامعه کارگری تنها سرمایه آنان برای ادامه زندگی در هنگام بازنشستگی است.

بر اساس این گزارش مطالبات کارگران بازنشسته به بیش از ۱۰ میلیارد تومان رسیده که با افزایش تعداد بازنشستگان در هر ماه این رقم روز به روز بیشتر می‌شود.

بازنشسته دیگری درباره سرانجام مطالبات کارگران بازنشسته کیان تایر گفت: مهم‌ترین عامل معوق ماندن سنوات کارگرانی که به مرور از کارخانه کیان تایر بازنشسته می‌شوند کمبود نقدینگی است به همین دلیل کارفرما مطالبات کارگران بازنشسته را به صورت اقساطی ماهانه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کند.

به گفته او، با اقساطی پرداخت شدن سنوات کارگران بازنشسته بیش از ۶۰ ماه زمان نیاز است تا کل سنوات یک کارگر به مرور پرداخت شود.

این کارگر بازنشسته که به نمایندگی از سایر بازنشستگان کیان تایر سخن می‌گفت افزود: هم اکنون در آمد حاصل از فروش محصولات این کارخانه صرف هزینه‌های جاری کارخانه و پرداخت حقوق حدود هزار نفر از کارگران شاغل می‌شود.

کارگران بازنشسته کیان تایر می‌گویند کارفرما برای جبران مشکلات مالی این واحد تولیدی نیاز به دریافت تسهیلات بانکی دارد اما وامهایی که به این کارخانه پیشنهاد می‌شود با بهره‌های بانکی بالاست و کارفرما می‌گوید توان بازپرداخت بهره این وام‌ها را ندارد.

کشته وزخمی شدن چندکارگرفضای سبزشهرداری پرند

برپایه اطلاع خبرگزاری رسمی تسنیم آمده است : برخورد سواری پراید با کارگران شهرداری در پرند یک کشته و چند مصدوم برجای گذاشت .

به گزارش۱۰آذرنسیم آنلاین،در این سانحه راننده پراید با از دست دادن کنترل خودرو، با کارگران فضای سبز شهرداری برخورد کرد که در اثر آن یکی از کارگران کشته و دست‌کم دو نفر مصدوم شدند

تناقض‌گویی دولت درحرف وعمل درباره قیمت جدید نان:

اعلام۳۰درصدی افزایش قیمت نان واعمال ۴۰درصدی

فیلم اعتراض مردم به افزایش قیمت نان

برپایه اطلاع خبرگزاری دولتی فارس درتاریخ ۱۰ آذر ۹۳ آمده است : در حالی که مسئولان میزان افزایش قیمت نان را ۳۰ تا ۳۵ درصد اعلام می‌کنند، قیمت‌های اعلام‌شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نشان می‌دهد آنچه در عمل اتفاق افتاده، افزایش حدود ۴۰ درصدی قیمت نان است.

به گزارش ۱۰آذرفارس، در حالی که مسئولان صحبت از افزایش حداکثر ۳۰ درصدی قیمت نان می‌کنند، اما نرخهای اعلامی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران با یک مقایسه سر انگشتی قیمت‌های جدید نشان می‌دهد که قیمت نان ۴۰ درصد افزایش یافته نه ۳۰ درصد!

پیش از این، قیمت هر قرص نان لواش ۱۶۰ تومان بود که اکنون ۲۲۵ تومان اعلام شده است.

نان بربری از ۵۰۰ تومان به ۷۰۰ تومان، نان تافتون از ۳۰۰ تومان به ۴۲۵ تومان و نان سنگک از ۶۰۰ تومان به ۸۰۰ تومان رسیده است.

هفته گذشته نیز رئیس اتحادیه نانوایان به خبرگزاری فارس گفته بود که به دلیل تورم سالانه و افزایش نیافتن نرخ نان در دو سال اخیر پیشنهاد افزایش ۴۰ درصدی نان را داده‌ایم؛ نکته ای که امروز با اعلام قیمت ها تایید شد.

شب گذشته محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور اعلام کرد که قیمت نان حداکثر ۳۰ درصد افزایش یافته است.

در همین حال نعمت‌الله ترکی معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران نیز گفت که میزان افزایش به طور میانگین ۳۰ تا ۳۵ درصد است و ممکن است در برخی موارد کمتر یا بیشتر باشد.

لینک فیلم:

http://www.farsnews.com/MediaDisplay.aspx?nn=13930910000170

کشته وزخمی شدن چندکارگرفضای سبزشهرداری پرند

برپایه اطلاع خبرگزاری رسمی تسنیم آمده است : برخورد سواری پراید با کارگران شهرداری در پرند یک کشته و چند مصدوم برجای گذاشت .

به گزارش۱۰آذرنسیم آنلاین،در این سانحه راننده پراید با از دست دادن کنترل خودرو، با کارگران فضای سبز شهرداری برخورد کرد که در اثر آن یکی از کارگران کشته و دست‌کم دو نفر مصدوم شدند

پیش بسوی اعتراضات سراسری به گرانی و تورم و حداقل مزد

http://www.etehadeh.com/?page=news&nid=4057

برپایه اطلاعیه سایت بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران در تاریخ ۱۱ آذر ۹۳ آمده است : پیرامون افزایش قیمت نان – سند افزایش قیمت نان در تهران

مطابق معمول سیاست فریبکاری حاکم بر کشور که سالهاست ادامه دارد قیمت نان بار دیگر و طبق روال همان سیاست سر به فلک کشید و قوت لایموت ما کارگران ایران بنا بر اخبار منتشره در برخی شهرها تا صدرصد و بنا بر مستندات موجود در شهر تهران بیش از ۴۰ درصد افزایش پیدا کرد. این در حالی است که نوبخت شامگاه روز یکشنبه هفته جاری اعلام کرد قیمت نان در استانهای مختلف کشور تا ۳۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. افزایش قیمت نان و دروغگوئی در این مورد به ما کارگران و مردم ایران هر دو به یک اندازه موجب خشم و انزجار ماست. نان پر مصرف ترین قوت لایموت میلیونها خانواده کارگری است و افزایش قیمت آن معنائی جز غارت و چپاول از سفره های خالی ما کارگران توسط دولت تدبیر و امید ندارد.

کارگران و همکاران در سراسر کشور

افزایش قیمت نان و سیر صعودی خزنده و ناگفته سایر هزینه های اولیه زندگی در حالی ادامه دارد که مرتبا دروغهای شاخداری در مورد درصد پایین تورم به جامعه پمپاژ میشود تا امسال نیز همچون سالهای پیش با  اعلام یک نرخ تورم کذائی انقباض دستمزدها را ادامه دهند. هم اینک با افزایش متوسط قیمت نان به میزان بیش از پنجاه درصد در سطح کشور هزینه ماهیانه زندگی ما کارگران نزدیک به پنجاه هزار تومان افزایش پیدا کرد. از سوی دیگر، علاوه بر افزایش قیمت حاملهای انرژی در اول امسال، افزایش قیمت آب و برق و گاز و بنزین نیز در راه است و بی تردید با نزدیک شدن به ماههای پایانی سال ما با نرخ تورم بسیار بالائی بر خلاف ادعاهای دروغین دولت مواجه خواهیم شد.

چنین وضعیت مشقت بار و دورنمای سیاهی ایجاب میکند تا ما کارگران بیش از پیش دست در دست هم بگذاریم و با سازماندهی اعتراضات قدرتمند سراسری به مقابله با تهاجم به زندگی و معیشت مان بر خیزیم. ما در سه سال گذشته با کمپین طومار اعتراضی دست به تلاشی متحدانه برای افزایش حداقل مزد بر اساس ماده ۴۱ قانون کار زدیم و اول ماه مه امسال (۱۱ اردیبهشت روزجهانی کارگر)  این مبارزه منجر به یورش نیروهای امنیتی به منازل هماهنگ کنندگان این طومار در تهران و دستگیری و پرونده سازی برای دو نفر از آنان شد. اما و بدون تردید هیچ عمل سرکوبگرانه ای ما کارگران را وادار به تمکین به وضعیت مصیبت بار موجود نخواهد کرد. اینرا ما کارگران با طومار اعتراضی و ایستادگی مان و مبارزات بی وقفه خود از معدن چادرملو تا سیمان لوشان و پتروشیمی های ماهشهر و پروفیل ساوه و نورد لوله صفا تا کارگران پلی اکریل و معدن بافق و دهها مرکز دیگر در طول همین هفت ماه گذشته نشان دادیم و اینک میتوانیم و می باید در صفی متحد دست به اعتراضی سراسری علیه گرانی و برای افزایش حداقل مزد بزنیم.

پیش به سوی اعتراضات سراسری به گرانی و تورم و حداقل مزد

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۳

قیمت انواع نان قبل از گران شدن: سنگگ   ۶۰۰ توان – بربری ۵۰۰ تومان – تافتون ۳۰۰ تومان – لواش ۱۶۰ تومان

قیمت انواع نان پس از گران شدن طبق بر چسب روی درب نانوائی ها در تهران

اطلاعیه شماره ۲۶ کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

آزادی منیژه صادقی و ادامه بازداشت فردین میرکی

http://komitedemahabad.blogfa.com/post/32

کارگران ، تشکل‌های کارگری و مردم آزاده

منیژه صادقی فعال کارگری ،مدافع حقوق  زنان و کودکان که روز چهار شنبه ۵ آذر ماه ۱۳۹۳ با یورش ماموران لباس شخصی‌  اداره اطلاعات شهر سنندج در منزلش بازداشت شده بود امروز بعد از ظهر ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۳ با سپردن وثیقه ۴۰ میلیون تومانی از زندان اداره اطلاعات سنندج آزاد شد.

قابل ذکر است فردین میرکی فعال کارگری عضو کمیته هماهنگی‌ برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری که در روز شنبه اول آذر ماه در شهر سنندج دستگیر  شده بود همچنان در بازداشت به سر میبرد.

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد ضمن عرض تبریک به مناسبت آزادی منیژه صادقی خواستار آزادی بدون قید و شرط تمامی‌ کارگران زندانی و زندانیان سیاسی است.

کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

شماره تماس با سخنگوی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد، کوروش بخشنده:

۰۹۳۷۹۹۶۰۷۴۷

komitedefaa@gmail.com

http://komitedemahabad.blogfa.com/

دهم آذر ۱۳۹۳

تبریک به مناسبت آزادی منیژه صادقی

برپایه اطلاع سایت کمیته هماهنگی در تاریخ ۱۰ آذر ۹۳ آمده است : منیژه صادقی فعال کارگری وفعال زنان و کودکان که روز چهارشنبه پنجم آذرماه به دنبال یورش مامورین لباس شخصی به منزل ایشان، دستگیر و به مکان نامعلومی انتقال داده شده بود صبح روز دوشنبه دهم آذر ماه ۹۳  با قرار وثیقه ۴۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن تبریک آزادی این عزیز به خانواده، دوستان و همه کارگران و فعالین کارگری، خواهان آزادی بی قید و شرط کلیه کارگران زندانی و فعالین در بند می باشد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

۱۰ آذر ۱۳۹۳

دومین تجمع اعتراضی کارگران اخراجی راک سرامیک در اداره کار شهرضا

برپایه خبر دریافتی آمده است : صبح روز۱۰آذر کارگران اخراجی راک سرامیک در محل اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی شهرضا برای دومین بار تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. عمده مطالبات کارگران بازگشت به کار وپرداخت حقوق آبان ماه است.

کارخانه راک سرامیک واقع در شهرک صنعتی رازی شهرضا با سرمایه گذاری مشترک داخلی و خارجی در زمینه تولید انواع کاشی و سرامیک ساختمانی اول آذرماه اقدام به اخراج ۳۰۰ نفر از کارگران خود کرده است.

در تاریخ یکم آذرماه کارگران اخراجی کارخانه راک سرامیک در محل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرضا تجمع کردند تا به مطالبات خود در خصوص اخراج شان رسیدگی شود که پس از جضور رئیس اداره کار شهرضا در بین تجمع کنندگان مقرر شد تا تاریخ ۱۰ آذرماه به درخواست های آنها رسیدگی شود.

به گزارش۱۰آذرشهرضانیوز، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرضابدنبال دومین تجمع اعتراضی کارگران گفت: با توجه به یک سری پارامترها مقرر شد تا در روز پنج شنبه جلسه ای برگزار و در خصوص مطالبات کارگران اعم از حقوق آبان ماه و برگشت دوباره به کارشان بررسی شود.در این خصوص هیئت تشخیص بررسی های لازم را انجام و با توجه به عدم تعطیلی کارگاه و امکان ادامه فعالیت کارگران رای خود را صادر می کند که در روز شنبه هفته آینده رای به کارگران و مدیریت کارخانه اعلام می شود.

بنابهمین گزارش، کارگران برای پی گیری مطالبات خود و برگشت مجدد برسر کار روز شنبه در کارخانه راک سرامیک جمع می شوند.

کسری درآمد امسال کارگران چقدر است؟

برپایه اطلاع خبرگزاری دولتی مهر در ۱۱ آذر ۹۳ آمده است : در جدیدترین آمار ارائه شده از سوی رئیس مرکز آمار ایران، هزینه یک خانوار شهری در بهار امسال به یک میلیون و ۸۲۲ هزارتومان در ماه رسید که در اینصورت میزان سالیانه آن به ۲۱ میلیون و ۸۶۴ هزارتومان خواهد رسید. این میزان نسبت به هزینه سالیانه خانوار در سال گذشته، یک میلیون و ۲۶۶ هزارتومان افزایش نشان می دهد.

همچنین مجموع سالیانه حداقل دستمزد ۶۰۹ هزارتومانی امسال کارگران و مشمولان قانون کار ۷ میلیون و ۳۰۸ هزارتومان است که نسبت به هزینه ۲۱ میلیون و ۸۶۴ هزارتومانی ۱۴ میلیون و ۵۶۶ هزارتومان کسری نشان می هد.

خطاب به فعالین و تلاش گران جنش کارگری :

ایجاد تشکل های سراسری (اتحادیه ها  و فدراسیون سراسری و حزب طبقه کارگر) چگونه و با کی ؟

http://chzamani.blogspot.se/2014/12/blog-post_2.html

آیا جنبش ۲۰۰ ساله کارگری غیر از اتحادیه های سراسری و یا حزب سیاسی ظرف دیگری برای تشکل یابی صنفی – سیاسی کارگران در بعد سراسری تعریف کرده است؟

مصاحبه صدای آمریکا با منصور اسانلو و تعریف و تمجید از کانون مدافعان حقوق کارگر به عنوان شعبه ای از سولیداریته سنتر توسط صدای امریکا  در شرایطی اتفاق می افتد که اعتراضات و اعتصابات خود جوش کارگری به اوج رسیده است، بطوری که حتی تشکل های زرد  دولتی  مانند خانه کارگر و حسن صادقی هم ضد سرمایه داری شده و مجلس جمهوری اسلامی را مجلس سرمایه داری می نامند،یا افرادی” ضد سرمایه داری ” مانند محسن حکیمی برای کند کردن برندگی تئوری های انقلابی مارکس به کمک بورژوازی شتافته ، همکاری های گسترده  فکری با نیروهای سرمایه داری در فریب کارگران پیش می برند ،انجمن های صنفی دولت ساخته تجمع های اعتراضی راه می اندازند، تا از درون جلو امواج در حال گسترش و توفنده جنبش کارگری را  کند کرده و به انحراف بکشند، تا به قول حسن صادقی که “چندین سال قبل مجلسیان خانه کارگر را مسخره می کردند، فراموش کرده اند که خانه کارگر نگذاشته است، اعتصابات پراکنده کارگری سراسری شده و از کارخانجات بیرون بیاید که اگر خانه کارگر نبود تا کنون جمهوری اسلامی تحقیقا” توسط کارگران ۹ بار سرنگون می شد.”

در چنین شرایط تمامی جناح های داخلی و خارجی حاضر در صف سرمایه داری از طریق تشکل های زرد ، و فعالین خود فروخته و شبه تشکل های شتر مرغی وابسته به سولیداریته سنتر و نیروهای کارگر کارگری ضد تحزب یابی طبقه کارگر در مقابله با رشد سراسری – توده ای و مستقل – انقلابی  تشکل های پایدار طبقاتی کارگران، سازمانیافته و برنامه ریزی شده در صف سرمایه داری یا به شکل حافظ منافع سرمایه داری در درون صف طبقه کارگر به تکاپو افتادند.

در چنین وضعیتی سوال اساسی این است که آیا علی رغم ضرورت  کاری تبلیغی ، ترویجی و سازمانگرانه برای ایجاد و گسترش تشکل های پایدار ما کارگران، و رفتار با دشمنان قسم خورده کارگران از هر جناحی که اکنون بر علیه ما بسیج شده اند، این است که با آنها دست دوستی بدهیم ؟

آیا با خاک پاشیدن به چشم پیشروان کارگری تازه کار و کم اگاه و نمک پاشیدن بر زخم پیشروان سابقه دار و با تجربه به جایی شناساندن دو ستان و دشمنان شان و کمک به انحرافات جنبش کارگری همین کارگران یقه ما را  در اینده ول خواهند کرد؟

رفقا و دوستان :

تاریخ دویست ساله جنبش کارگری  حزب سیاسی و اتحادیه سراسری را بعنوان تشکل پایدار ، کمیته ها و شوراهای انقلابی ، کنترل و نمایندگان را در شرایط انقلابی ابزار سر نگونی و بر قراری حاکمیت طبقه کارگر به ظهور رسانده  و تثبیت کرده است.

بر خلاف سفسطه خائنین  ضد کارگر مانند جریان کارگر کارگری،  تشکل های  پایدار طبقه کارگر یعنی اتحادیه و حزب  در شرایط فقر و گرسنگی تزریقی ، از خود بیگانگی، ناآگاهی ، بی برنامه گی ، مخصوصا” در شرایط هار سرکوب خونین و تسلط ایدئو لوژی سرمایه داری، فقط و فقط با تلاش و پی گیری و برنامه ریزی فعالین و پیشروان کارگری ممکن می گردند، و با استفاده از آگاهی و تجربه طبقاتی تاریخ جنبش کارگری ایران و جهان و با استفاده از ابتکارات و تلاش شبانه روزی آنها ساخته می شوند.

من بطور مشخص پیشنهاد می کنم، تمامی نحله های کارگری صرف نظر از اختلافات نظری، شورای موسس و فدراسیون سراسری مرکب از تشکل های صنفی و تشکل های فعالین موجود ایجاد بکنند. تا در جهت غلبه بر پراکندگی و غلبه بر موانع ایجاد تشکل های سراسری حرکت کنند، بدین طریق است که تشکل سراسری می تواند بر پایه نیروی توده ای برای خود کارگران و در محیط کاری و محل زندگی کارگران، ضمن تکیه گاه بودن برای مبارزات سالم کارگری از نیروهای واقعی و سالم کارگری تغذیه نماید، در غیر این صورت به حوزه های دشمن تکیه خواهند داشت و حاصل تلاش و مبارزه طبقه کارگر را به جیب دشمنان خواهند ریخت.

زندان گوهر دشت

شاهرخ زمانی  

۷/۹/۱۳۹۳۳

تجمع کارگران کارخانه ی آجر شیل سنندج در مقابل استانداری کردستان 

برپایه اطلاع سایت کمیته هماهنگی در تاریخ ۱۱ آذر ۹۳ آمده است : طبق گزارش رسیده، روز سه شنبه ۱۱/۹/۹۳ تعداد ۱۸ نفر از کارگران اخراجی کارخانه ی آجر شیل سنندج که سه سال پیش از کار اخراج شده بودند، جهت کسب مطالبات خود، در مقابل استانداری کردستان تجمع نموده و اعتراض خود را نسبت به تمامی قوانین و سیاست های کارگرستیزانه ی دولت و ارگان های سرمایه سالار آن اعلام نمودند و خواستار  پرداخت حقوق پایمال شده ی خویش از استانداری کردستان شدند.

شایان ذکر است که کارگران مذکور پس از گذشت سه سال از اخراج و اعتراضات و تجمعات متعدد در مقابل ارگان های دولتی، هنوز مطالبات خود را که شامل چهارده سال سنوات و ۶ ماه حقوق می باشد را به دلیل اعمال نفوذ کارفرما در ارگان های ذی نفوذ دریافت ننموده و با توجه به رأی و حکم دادگاه که به نفع کارگران نیز صادر شده، کماکان با جواب های سربالای کارفرما که خودِ استانداری کردستان می باشد مواجه می باشند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

۱۱/۹/۹۳

افزایش۱۷ درصدی حقوق کارگران وکارمندان در سال۹۴!!!

منبه عصر بانک در تاریخ ۱۱ آذر ۹۳ اطلاع می دهد : غلامرضا کاتب نماینده گرمسار و سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد دولت در لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ کل‌کشور قیمت هر بشکه نفت‌خام را ۷۰ دلار در نظر گرفت.

کاتب همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه حقوق کارکنان در سال آینده چقدر افزایش خواهد یافت؟ توضیح داد: دولت افزایش حقوق کارمندان در سال آینده را حدود ۱۷ درصد در نظر گرفته است.

وی درباره افزایش حقوق کارگران نیز گفت: طبیعتاً تفاوتی بین افزایش حقوق کارمندان و کارگران وجود ندارد و افزایش حقوق هر ۲ به یک میزان خواهد بود.

تجمع اعتراضی بازنشستگان رستم‌کلایی مقابل فرمانداری بهشهر

به گزارش دریافتی آمده است : بازنشستگان شهر رستمکلا نسبت به بسته شدن دفتر کانون بازنشستگان در شهر خود به بهانه اعتراض در مقابل فرمانداری بهشهر تجمع کردند.

به گزارش ۱۱آذربلاغ ، تعدادی از اعضای کانون بازنشستگان شهر رستمکلا مقابل فرمانداری بهشهر تجمع و نسبت به بسته شدن دفتر کانون بازنشستگان در شهر خود اعتراض کردند.

این کانون مسائل مربوط به بازنشستگان رستم‌کلا از جمله دفترچه های بیمه و … را پیگیری می کرد اما از ادامه فعالیت این دفتر جلوگیری شد و علت آن هم وجود دفتر کانون بازنشستگان در شهرستان بهشهر بود.

یکی از بازنشستگان معترض به این اتفاق ، گفت: همه اعضای این کانون سن بالایی دارند و تردد به بهشهر برای ما سخت است و نمی توانیم برای پیگیری کارهای خود مدام به بهشهر رفت و آمد کنیم.

برپایه این گزارش، محمدتقی نورزاد «فرماندار بهشهر» نیز جلسه‌ای را به منظور بررسی این مشکل با اعضای کانون بازنشستگان رستم‌کلا در سالن اجتماعات ساختمان فرمانداری برگزار کرد تا با هم‌فکری این اعضا بتوانند هر چه سریع‌تر این مشکل را برطرف کنند.

تبعید به دلیل تجمع اعتراضی درمقابل مجلس!

majlis3

برپایه خبر دریافتی آمده است : عضو شورایعالی نظام پرستاری و سوپر وایزر بیمارستان امام به اتهام برگزاری تجمع اعتراض آمیز پرستاران کشور مقابل مجلس شورای اسلامی در آبان ماه سالجاری به تبعید به اسلام شهر محکوم شد.

به گزارش ۱۱آذر اکونیوز ، محمد شریفی مقدم در واکنش به این حکم عنوان کرد: این گونه برخوردها نه تنها انگیزه بنده را کم نخواهد کرد بلکه عزم و انگیزه ام را نسبت به قبل دوصد چندان نموده و از هیچ کوششی در راه احقاق حقوق از دست رفته پرستاری دریغ نخواهم کرد.

وی افزود: در مسیر بیداری پرستاری باید هزینه داد و این افتخاری است که نصیب بنده شده است.

ولی خیلی خوشحالم که دیگر پرستاری متکی به شریفی مقدم و امثال او نیست و راه خود را پیدا کرده و تا رسیدن به هدف غایی که همان جایگاه واقعی پرستاری است، این نهضت ادامه خواهد داشت.

اخراج۳۲۰ کارگر کارخانه ایران سوئیچ طی ۳ سال گذشته – اخراج درکمین کارگران باقیمانده!

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایرا ن – ایلنا در تاریخ ۱۱ آذر ۹۳ آمده است : کارگران کارخانه ایران سوئیچ از کاهش امنیت شغلی‌شان به سبب کاهش تولید به حداقل ظرفیت ممکن خبر می‌دهند.

به گزارش۱۱آذرایلنا،منابع کارگری در کارخانه ایران سوئیچ گزارش دادند این واحد تولیدی پیش از سال ۹۰ حدود ۳۷۰ کارگر داشت که این تعداد به مرور تا پایان سال ۹۱ به حدود ۲۰۰ نفر تقلیل یافتند.

بنا بر این گزارش، مدیران کارخانه ایران سوئیچ در سال ۹۲ حدود ۱۵۰ کارگر قراردادی این واحد را یکجا اخراج کردند و امروز کارگران قراردادی این کارخانه ۳۵ نفر و کارگران رسمی ۱۵ نفرند که کارگران موقت نیز نگران از دست دادن شغل‌شان هستند.

کارگران ایران سوئیچ می‌گویند این واحد تولیدی اکنون در آستانه تعطیلی است به همین دلیل حقوق کارگران این کارخانه هر ماهه با تاخیر یکماهه طی دو قسط پرداخت می‌شود بطوری که کارگران ۵۰ درصد حقوق خود را در ماه بعد دریافت می‌کنند.وی اظهار داشت: حقوق هر ماهه کارگران بر اساس پایه حقوق به حساب کارگران واریز می‌شود اما آنچه کارگران را ترغیب به همکاری با این واحد تولیدی می‌کرد دریافت مزایای جانبی بود که آنهم از یکسال قبل به طور کامل قطع شده است.

یکی از کارگران ایران سوئیچ درباره مطالبات کارگران بازنشسته این کارخانه گفت: کارگرانی که در این کارخانه بازنشسته می‌شوند برای دریافت سنوات خود نیز با مشکل مواجه‌اند.

اوگفت: سنوات پایان خدمت کارگران بازنشسته این کارخانه به صورت اقساطی با دو فقره چک ۶ و ۱۲ ماهه در صورت موجود بودن پول در حساب پرداخت می‌شود.

به گفته وی، کارگری که ۲۷ سال در این کارخانه کار کرده‌اند به دلیل آنکه در طول خدمت‌شان حداقل حقوق را دریافت می‌کرده‌اند سنوات پایان خدمتشان تنها حدود ۲۰ میلیون تومان می‌شود.

او در خاتمه اضافه کرد: پیش بینی می‌شود در صورت عدم پی گیری مشکلات کارخانه به زودی شاهد تعطیلی کامل کارخانه ایران سویچ باشیم.

Tags: Posted by

Leave a Reply